مزایای ساندویچ پانل دیواری (2)

آشنایی با مزایای ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

امروزه به دلیل مزایای ساندویچ پانل دیواری و سقفی ، دنیای مصالح ساختمانی تغییر کرده است و به سمت استفاده‌ از مصالحی پیش می رود که دیگر مثل مصالح سنتی پردردسر و وقت گیر نیست و نصب و اجرای راحتی دارد . به همین دلیل از این مصالح ساختمانی جدید در ساخت بسیاری از سازه ها و ساختمان ها استفاده می گردد.

مزایای ساندویچ پانل دیواری و ویژگی های آن مانند داشتن ساختار ساده و سبکی که از دو طرف به دو لایه ورق که معمولا نیز از جنس ورق های آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک است محدود می شود که در میان آن یک لایه عایق قرار گرفته است.

مزایای ساندویچ پانل دیواری (2)

عایق ساندویچ پانل نیز معمولا از جنس فوم هایی چون پلی استایرن، پلی اورتان، پشم سنگ، اکس پی اس و… می باشد که برای پوشش و ایجاد سازه انواع دیوار یا پارتیشن بندی به کار می روند.

از پرکاربردترین و محبوب‌ترین شکل های ساندویچ پانل دیواری می توان به ساندویچ پانل دیواری با عایق پلی اورتان اشاره‌ کرد. در واقع فوم های مورد استفاده در ساندویچ پانل دیواری به نوعی می تواند برخی خصوصیات و ویژگی های ساندویچ پانل دیواری را نیز مشخص سازد.

اما در هر حال مزایای ساندویچ پانل دیواری و ویژگی های خاص و منحصر به فرد این مصالح در مقایسه با مصالح ساختمانی سنتی آنقدر چشمگیر و با ارزش است که در ساخت بسیاری از سازه ها و ساختمان ها اعم از ساخت دیوار سوله و کانکس های ثابت و متحرک، سرویس های بهداشتی، مراکز امداد، واحدهای سیار، سازه های پیش ساخته، اتاق های حمل بار و… مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای ساندویچ پانل دیواری (2)

مزایای ساندویچ پانل دیواری

_ مهمترین مزایای ساندویچ پانل دیواری هزینه های کم آن و سرعت نصب بالای آن است. مثلا برای ساخت یک دیوار، کلی مصالح سنتی لازم است تا دیوار بالا بیاید که علاوه بر هزینه، زمان بیشتری هم صرف می شود در صورتی که برای ایجاد دیوار با ساندویچ پانل دیواری در ازای هر متر مربع آن هزینه بسیار پایینتری می پردازید و در زمان بسیار کمتری هم نصب می گردد.

_ در سازه های ساخته شده با مصالح سنتی امکان جابه جایی و نصب مجدد وجود ندارد در صورتی که ساندویچ پانل دیواری امکان جابه جایی و نصب مجدد را به شما می دهد.

_ ساندویچ پانل دیواری در مقابل رطوبت، زنگ زدگی، زلزله و حتی حشرات موذی از مقاومت بالایی برخوردار است.

_ عایق بسیار خوبی در برابر حرارت و صدا محسوب می شوند.

_ ساندویچ پانل دیواری وزن کمی دارد و به همین جهت در پوشش دیوار هر سازه ای که به کار رود باعث کاهش وزن آن سازه خواهد شد.

_ از این جهت که قابل بازیافت است دوست دار محیط زيست محسوب می شود.

_ در رنگ بندی های مختلف تولید می شود و می تواند جوابگوی طیف وسیعی از سلیقه ها باشد.

_ امکان شستشو و تمیزکاری آنها براحتی میسر است.

_ نصب ساده و آسانی دارد.

_ در کاهش هزینه های انرژی اعم از سرمایشی یا گرمایشی موثر است.

_ مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی و تغییر شکل و فرسودگی دارد.

_ عدم نیاز به هزینه های تعمیر و نگهداری به جهت اینکه از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردارند.

_ ساندویچ پانل فضای مفید بیشتری در اختیار شما می گذارند چون ضخامت کمتری به نسبت استفاده از مصالح ساختمانی سنتی دارند.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »