ساندویچ پانل سقف سوله

قیمت ساندویچ پانل سقف سوله

مزایای ساندویچ پانل سقف سوله

ساندویچ پانل ها (که گاهی به عنوان پانل های کامپوزیت یا پانل های عایق سازه ای (SIP) نامیده می شود) از دو لایه از یک ماده سفت و سخت تشکیل شده است که به دو طرف یک هسته سبک وزن چسبیده است. این سه جزء با هم به عنوان یک کامپوزیت عمل می کنند. یعنی ترکیبی از ویژگی‌های اجزا منجر به عملکرد بهتری نسبت به آنچه که اگر به تنهایی عمل می‌کردند، می ‌شود.

هسته سبک وزن دو وجه را در موقعیت صحیح نگه می دارد، در برابر نیروهای برشی مقاومت می کند و عایق را فراهم می کند، در حالی که دو وجه مستحکم تر، مقاومت در برابر آب و هوا و ضربه را فراهم می کند و در برابر نیروهای کشش و فشار درون صفحه مقاومت می کند.

هسته ساندویچ پانل معمولا از جنس فوم پلی اورتان سفت و سخت است که عایق حرارتی عالی برای ساختمان ها است.

ساندویچ پانل بر دو نوع متداول سقفی و دیوری عرضه می شود. به جهت سبکی، نصب آسان ، عایق حرارتی ، قیمت مقرون به صرفه ، مقاومت در برابر شرایط جوی و …  این محصول برای ساخت سقف سوله ها و انواع سازه ها بسیار ایده آل ست. این ساندویچ پانل سقفی سوله را می توان به صورت پیش ساخته خریداری کرد و به راحتی نصب کرد.

قیمت ساندویچ پانل سقف سوله

عوامل مختلفی بر قیمت ساندویچ پانل ها تاثیر دارند. از مهم ترین و اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت ساندویچ پنل های سقفی مواد مورد استفاده در آن خصوصا ورق های فلزی مورد استفاده در آن است. به طور معمول از دو نوع ورق گالوانیزه و آلومینیومی برای ساخت این ساندویچ پانل ها استفاده می شود.

استفاده از این دو ماده در ساخت پوشش ساندویچ، مقاومت به خوردگی مناسبی را برای ساندویچ به ارمغان می آورد. این ویژگی به خصوص در مکان هایی با شرایط آب و هوایی مرطوب و بارانی مهم است.

به جز جنس ورق های سازنده پوشش ساندویچ پانل، نوع فوم این ساندویچ ها نیز تاثیر قابل توجهی بر قیمت آن دارد. به طور معمول از دو نوع فوم پلی اورتان و xps برای ساخت این ساندویچ پنل ها استفاده می شود.

بسته به اینکه چه نوع ورقی با چه نوع فومی در ساخت ساندویچ پانل استفاده شده باشد، قیمت آن متفاوت خواهد بود.

از عوامل موثر دیگر بر قیمت ساندویچ پانل، ابعاد است. ساندویچ پانل سقف سوله در ابعاد مختلفی در ضخامت و عرض تولید می گردند. این ساندویچ پنل ها در عرض های 100، 70 و 80 سانتی متری و با ضخامت هایی در حدود معمول 4، 5، 6، 10و… سانتی متر تولید می شوند که هر ابعادی قیمت مختص به خود را دارد.

گفتنی است با توجه به اینکه قیمت مصالح و مواد اولیه در اغلب موارد ثابت نیست و همواره در حال تغییر است، بنابراین قیمت ساندویچ پانل نیز متغییر است اما به طور کلی قیمت یک ساندویچ پانل با عرض 100 سانتی متر و ضخامت 4 سانتی متر ساخته شده از ورق فولادی گالوانیزه و فوم xps در حدود 150 تا 170 هزار تومان قیمت دارد.

ساندویچ پانل سقف سوله

گفتنی است ساندویچ پانل های مورد بحث این مقاله از نوع سقفی است و برای ساندویچ پانل های دیواری و انواع دیگر قیمت ها و مشخصات دیگری مطرح است. همچنین شرکت های مختلفی در کشور اقدام به تولید ساندویچ پنل می کنند که قیمت های ارائه شده توسط آن ها از همدیگر متفاوت بوده و این بستگی به کیفیت ارائه شده توسط هر شرکت برای مواد مورد استفاده و یا موارد تولیدی آن ها دارد.

از طرفی یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت ساندویچ پانل سقفی، خواص و قابلیت های آن هاست. بر خلاف قابلیت هایی مانند عایق صوت یا گرما بودن ساندویچ پانل که برای ساندویچ پانل های دیواری بیشتر مطرح است؛ از ساندویچ پنل های سقفی انتظار می رود که استحکام خوبی در برابر باد و طوفان داشته و در شرایط سخت آب و هوایی دوام خود را حفظ کنند.

همچنین از خواص مهم مورد انتظار از ساندویچ پنل های سقفی مقاومت خوب در برابر اکسید شدگی و خوردگی است؛ چرا که این مواد به طور مستقیم با رطوبت و آب باران تماس داشته و بیشتر در معرض خوردگی هستند. انتخاب فولاد گالوانیزه و یا آلومینیوم برای ساخت ورق پوشش این ساندویچ ها به دلیل مقاومت به خوردگی خوب این مواد در شرایط آب و هوایی مرطوب است که با توجه به قیمت تمام شده و هزینه ها، همچنین شرایط آب و هوایی منطقه می توان از جنس مناسب استفاده کرد.

جهت دریافت آخرین قیمت ساندویچ پانل و اطلاعات کامل محصولات میتوانید به کارشناسان ما در بخش فروش مدرن پنل مراجعه نمایید.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »