ساندویچ پانل با ورق آلوزینک

مزایای ورق آلوزینک در ساندویچ پانل

ورق آلوزینک در ساندویچ پانل

امروزه ساندویچ پانل ها بدلیل مزایایی که دارند جایگزین مصالح سنتی شده اند. ساندویچ پانل ها در قسمت زیرین و رویی دارای ورق هایی از جنس های مختلف می باشند که یکی از آن ها فلز آلوزینک می باشد.

ساندویچ پانل از آلوزینک دارای ساختاری مرکب است که از دو ورق فلزی آلوزینک و یک لایه فوم عایق تشکیل شده است. بطور کلی ساندویچ پانل آلوزینک همان ساندویچ پانلی می باشد که دو رو ورق آن آلیاژ آلوزینک است. البته ورق آلیاژی آلوزینک دارای مزایای بسیاری است ؛ از جمله: مقاومت بالایی نسبت به سایر ورق های فولادی دیگر تا جایی که اگر خش و ساییدگی روی ورق های آلوزینک بیفتد دچار زنگ زدگی نمی شود.

همچنین وجود ورقی از جنس  آلوزینک در ساندویچ پانل باعث افزایش مقاومت پانل نسبت به خوردگی می شود.

در این مقاله قصد داریم بیشتر با ورق های آلوزینک و مزایای آن ها در ساندویچ پانل ها آشنا شویم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ساندویچ پانل با ورق آلوزینک

انواع ساندویچ پانل ورق آلوزینک

ساندویچ پانل های آلوزینکی در دو نوع دیواری و سقفی تولید و عرضه می شوند در پانل های سقفی ورق آلوزینک بصورت کویل وارد دستگاه می شود و پس از گام دار شدن و تغییر شکل دادن ورق در تولید ساندویچ پانل استفاده می شود. در ساندویچ پانل های دیواری نیز  ورق های آلوزینک که از قبل  رنگ شده اند به صورت نورد شده داخل دستگاه قرار می گیرند و بین شان  فوم تزریق می شود.

ساندویچ پانل آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی با ورق آلوزینک ، در سقف ها استفاده می شود. این نوع از پانل ‌های سقفی به شکل اورلپ و گام های ذوزنقه ای تولید و عرضه می شوند؛ چرا که این ساختار باعث می شود تا آب به داخل سازه نفوذ نکند این نوع پانل سقفی به دو صورت دو رو ورق آلوزينک و يك رو ورق آلوزينک تولید می شود.

ساندویچ پانل آلوزینک دیواری

ساندویچ پانل دیواری دارای ورق آلوزینک ، کاربرد های زیادی در دیواره های سوله ، سازه های مسکونی ، اداری و کارگاهی دارند. این نوع از ساندویچ پانل ‌ها بیشتر مناسب برای استفاده در دیواره سوله، اجرای ساختمان پیش ساز و سردخانه های صنعتی و کانکس و دیوارها و پارتیشن می باشند. ضخامت پانل دیواری دارای ورق آلوزینک ۴ الي ۱۲ سانتي متر مي ‌باشد. این ساندویچ پانل داراي دو رو ورق آلوزينک و يا يك رو آلوزينک مي ‌باشد.

ساندویچ پانل با ورق آلوزینک

کاربرد ساندویچ پانل های آلوزینک

همانطور که پیش تر هم اشاره شده ساندویچ پانل ها کاربرد های بسیار زیادی در صنعت ساخت و ساز دارند. ساندویچ پانل آلوزینک اغلب در کلین روم ها  ، سرد خانه ها ، ساخت انبار و سوله و ساختمان پیش ساز ، ویلا و انواع کانکس و کانتینر ، اتاق نگهبانی و کیوسک روزنامه فروشی و… کاربرد دارد.

بطور کلی کاربرد های ساندویچ پانل‌ ها در صنایع مختلف شامل موارد زیر می باشد:

– ساخت کانکس ها

– کانتینرها

– کانکس های یخچال دار ثابت و متحرک

– سازه‌ ها و ساختمان های پیش ساز

– ساخت سوله  ها

– سازه های فلزی

– انبارها

– مجتمع‌ها و سالن های ورزشی

– کارخانجات صنعتی و …

مزایای ورق آلوزینک در ساندویچ پانل

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم ورق آلوزینک دارای مزایای زیادی می باشد.

از مزایای ورق آلوزینک می توان به : مقاومت در برابر هرگونه شرایط جوی مثل آب و هوای شرجی و مرطوب ، افزایش عمر مفید ساندویچ پانل ، نرم و سبک بودن آن ، انعطاف پذیری بالا و شکل پذیری بسیار خوب ، مقاوم در برابر خوردگی ، مقرون به صرفه بودن ، مقاوم در برابر سایش، زنگ زدگی و ضربه ، قابلیت جوشکاری و رنگ آمیزی ، مقاوم در برابر حرارت تا 315 درجه سانتی گراد ، قابل  تنظیم برش لیزری ، داشتن تا 20 سال گارانتی عملکرد و … اشاره کرد.

البته قابل ذکر است که وجود ورق آلوزینک در ساندویچ پانل بدلیل کیفیت و مزایایی که دارد موجب افرایش قیمت ساندویچ پانل می شود که البته امری طبیعی است.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »