قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری

قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری

ساندویچ پانل ده سانتی متری

قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری به عوامل زیادی مانند تعداد لایه ها ، جنس فوم هسته و ورق های رویی و زیرین ، طرح دار یا ساده بودن ساندویچ پانل و البته دیواری یا سقفی بودن آن بستگی دارد.

اما ابتدا میخواهیم در این مقاله یک آشنایی کلی از ساندویچ پانل خدمت شما ارائه دهیم.

ساخت ساندویچ پانل به دلایل مختلفی در دستور کار قرار گرفت که از این دلایل به عایق حرارتی بودن و نصب راحت ، پایین بود وزن ساندویچ پانل ها نسبت به سایر مصالح مانند آجر و سیمان که باعث میشود کل سازه در نهایت وزن کمتری داشته باشد.

ساندویچ پانل ها در دو نوع دیواری و سقفی درست میشوند.

قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری

قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری

ساندویچ پانل ها از سه لایه تشکیل شده اند که لایه میانی آن جنسش متفاوت است نسبت به دو لایه دیگر ، جنس لایه میانی بیشترین تاثیر را روی قیمت پانل ها میگذارد چون میتوان ضخامت آن را افزایش و کاهش داد.

چندین عامل در قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری تاثیر گذار است که به آنها اشاره میکنیم:

  • جنس مواد به کار رفته در ساخت پانل های ساندویچی: ساندویچ پانل با جنس های متنوعی در بازار وجود دارد مثل ورق های گالوانیزه، ورق آلوزینک، ورق آلمینیومی و … که در قیمت تاثیر گذار است. جنس لایه میانی پانل ها بیشتر از لایه بیرونی آنها در قیمت تاثیر گذار است و معمولا جنس لایه میانی ساندویچ پانل ها از پشم شیشه، پشم سنگ، فوم، پلی اورتان، XPS و.. هستند.

البته می شود شخص سفارش دهنده خود تعیین کند از چه ورقه هایی برای لایه بیرونی و از چه موادی برای لایه میانی استفاده کنند.

  • عرض ساندویچ پانل ها: ساندویچ پانل ها در دو عرض 100 و 116 سانتی متر تولید میشوند پانل 100 سانتی متری برای سقف و پانل 116 سانتی متری برای دیوار استفاده میشود.
  • چند لایه بودن ساندویچ پانل ها: بعضی از شرکت ها و کارگاه های تولیدی این امکان را برای مشتری ایجاد کرده اند تا آنها بتوانند سفارش هایی داشته باشند که پانل ساندویچی بیشتر از 3 لایه باشد و این پانل ها تعداد لایه های میانی بیشتر دارند و برای مراکز حساس ، عایق بندی و .. استفاده میشود، مثلا برای عایق بودن در مقابل صدا در تالار ها یا مراکز حساس امنیتی استفاده میشود.

قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری

گاهی در لایه های میانی 2 یا 3 نوع حتی بیشتر، مواد بکار رفته است؛ مثلا دو تا لایه فوم، دو لایه کاغذ برای نچسبیدن فوم ها به ورقه بیرونی و یک لایه پشم شیشه یا پشم سنگ

  • طرح دار بودن یا صاف بودن ساندویچ پانل ها: برای زیبایی بیشتر پانل ها معمولا از ورقه های طرح دار استفاده میشد که باعث افزایش قیمت میشود.
  • دیواری بودن یا سقفی بودن پانل: با توجه با این که جنس ورقه ها و لایه میانی آنها متفاوت است همین متفاوت بودن قیمت پانل ها میشود.
  • شرکت تولید کننده: قیمت پانل های ساندویچی شرکت ها متفاوت است از دلیل آن میتوان به میزان تولید، نوع رنگ استفاده شده در رنگ آمیزی ورقه ها ، ضمانت و … اشاره کرد.

به فاکتورهای مهم در تعیین قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری اشاره کردیم که مهترین آن را میتوان نوع مواد بکار رفته در لایه های بیرونی و میانی  پانل ساندویچی دانست.

حالا قیمت قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری را به طور حدودی بیان میکنیم البته با توجه به شرایط امروزی کشور قیمت ها نوسان خواهد داشت.

قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری

در ایران معمولا از ورقه های گالوانیزه و آوزینک و آلومینیومی استفاده میشود و جنس لایه میانی آنها عموماً پشم شیشه است.

حدودا هر ساندویچ پانل ده سانتی متری آلوزینک با عرض 116 سانتی متر برای دیوار 720 هزار تومان است و برای سقف پانل آلوزینک با عرض 100 سانتی متری و ضخامت 10 سانتی متر حدوداً 800 هزار تومان است.

ضخیم ترین پانلی که درست میشود 25 سانتی متر است که معمولا به عنوان عایق حرارتی برای سردخانه ها استفاده میکنند و قیمت آن تقریبا یک میلیون تومان است .

قیمتی که در این مقاله اشاره شده قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی متری متوسط بوده و هستند پانل های ساندویچی که قیمت بیشتری دارند و دلیل آن شرکت سازنده و جنس مواد بکار رفته است.

در بالا اشاره کردیم که ساندویچ پانل ها به منظور عایق حرارتی نیز استفاده میشوند. وقتی برای تهیه پانل ساندویچی  اقدام میکنیم باید به چند گزینه توجه کاملی داشته باشیم تا بهترین پانل را خریداری کرده تا در آینده به مشکل نخوریم به همین منظور باید با کارشناسان فروش شرکت ها و فروشنده ها مشورت کرد، تا بهترین گزینه موجود را انتخاب کنیم.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »