ویژگی های ساندویچ پانل

ویژگی های ساندویچ پانل

ویژگی های ساندویچ پانل و کارایی این سازه های آماده در ساختمان با توجه به نوع متریال و مواد اولیه به کار رفته در ساخت آنها مشخص می شود. البته نمی توان این واقعیت را انکار کرد که ویژگی های منحصر به فرد این سازه، عامل کاربری گسترده آن در صنعت ساخت و ساز و موفقیت آن در میان استفاده کنندگان بوده است.

درواقع این مشخصات هر یک از انواع ساندویچ پانل است که نوع کاربرد آنها را تعیین می کند. بنابراین در این مطلب با بررسی ویژگی های ساندویچ پانل برای انتخاب بهترین محصول، متناسب با موارد استفاده از آن اشاره خواهیم داشت.

ویژگی های ساندویچ پانل

عایق حرارتی بسیار مناسب ساندویچ پانل

یکی از ویژگی های ساندویچ پانل، عایق حرارتی بسیار کارآمد و مناسب است که متناسب با خوصیات و مواد عایق به کار رفته که می تونه ساندویچ پانل سقفی با عایق پلی اورتان، پشم سنگ و…. باشد، دارای قابلیت های بالایی در کنترل و هدایت دمای محیط می باشند.

برخورداری از مقاومت مکانیکی بالا

توان مکانیکی بالا و قابلیت تحمل فشار ناشی از بار، یکی از خواص بسیار مهمی است که متوجه کلیه قطعات ساندویچ پانل اعم از پوسته فلزی و هسته مرکزی آن می شود. این مورد از ویژگی‌ های ساندویچ پانل موجب استحکام و انسجام کلی محصول می گردد، به طوری که در زمان بارندگی بتواند تغییرات ناشی از وارد آمدن فشار بار و دما را تحمل کند.

عدم نفوذ آب و رطوبت به ساندویچ پانل

نفوذناپذیر بودن ساندویچ پانل در مقابل آب و رطوبت، یکی از ویژگی های اساسی و مهم برای ساخت و ایجاد فضاهای مختلف است. در ابتدا وجود پوشش فلزی قرار گرفته در دو طرف پانل و در وهله دوم، وجود فوم عایق که محصور شده در دو طرف فلزی محصول است، پانل ساندویچی را کاملا نسبت به آب، بخار و حتی ورود هوا، نفوذ ناپذیر کرده است.

اگر می خواهید بدانید ساندویچ پانل چیست؟ اینجا کلیک کنید.

 

ویژگی های ساندویچ پانل


ضد حریق و مقاوم در برابر حرارت

یکی از ویژگی های ساندویچ پانل که در میان بیشتر انواع این سازه ها مشترک است، مقاومتی است که در برابر حرارت و دمای بالا از خود به نمایش می گذارند. البته ساندویچ پانل های مقاوم به حرارت، خود در دو نوع کندسوز و ضدحریق تقسیم می شوند. پانل هایی که از پلی اورتان به عنوان هسته عایق در آنها استفاده شده مثل ساندویچ پانل دیواری با عایق پلی اورتان، از نوع کندسوز هستند که مقاومت بسیار زیادی را در برابر حرارت از خود نشان می دهند و در دمای بالا به کندی دچار حریق می شوند.

اما در پانل های ضد حریق، از عایق پشم سنگ به صورت ورقه ای در میان لایه های فلزی ساندویچ پانل استفاده شده است. از همین رو نام دیگر این نوع ساندویچ پانل های ضد حریق، ساندویچ پانل پشم سنگ نام دارد.

برخورداری از هزینه های پایین

یکی از جنبه های مهمی که کارایی سازه های پیش ساخته را در مقایسه با مصالح سنتی افزایش داده، به صرفه بودن قیمت ساندویچ پانل است. در واقع به صرفه بودن هزینه تهیه و استفاده از پانل های ساندویچی در مقابل مصالحی همچون؛ آجر، سیمان، ماسه و…. موجب گردیده که این سازه ها جایگزین مناسب مصالح سنتی باشند.

همانطور که می دانید ساختار ساندویچ پنل، متشکل از دو ورق آلمینیوم یا گالوانیزه است که فوم هایی عایق از جنس های مختلفی مانند پلی اورتان و پلی استایرن در مرکز آن تزریق می شود. عدم اشتعال، مقامت ایده آل در برابر ضربات و بروز حوادث طبیعی همچون زلزله و امنیت فوق العاده ای که به واسطه استفاده از این متریال برای افراد ایجاد می شود در کنار قیمت مناسب، از مزایای این نوع پانل های آماده به حساب می آید.

ویژگی های ساندویچ پانل

عایق صوتی

عایق صوتی یکی از مهم ترین ویژگی‌ های ساندویچ پانل است که این خاصیت نیز به واسطه هسته ای از فوم عایق از الیاف معدنی است. با استفاده از این پانل های آکوستیک در مکان هایی که نیاز به کنترل صدا وجود دارد، انرژی صوتی به شکل قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. در واقع مواد عایق موجود در ساختار پانل های ساندویچی، صداهای موجود در محیط را جذب کرده و یا با برخورد به پوشش فلزی، بر می گرداند.

سایر ویژگی های ساندویچ پانل

 • وزن بسیار کم و سبک
 • مقاومت مناسب در برابر آتش
 • مقاومت عالی در برابر نفوذ حشرات
 • مقاوم در برابر باکتری و قارچ
 • ضخامت مناسب
 • افزایش عمر مفید سازه
 • کارایی مجدد در سایر پروژه ها
 • حمل سریع و راحت
 • بهترین عایق در مقابل سرما و گرم
 • نصب و اجرای ساده و سریع
 • نظافت و شستشوی راحت
 • زیبایی و برخورداری از تنوع رنگ و طرح

اگر قصد خرید ساندویچ پانل همچون ساندویچ پانل دیواری، سقفی و پلی اورتان با ضمانت و کیفیت بالا دارید میتوانید با شماره  44004900-021 دفتر فروش شرکت مدرن پنل تماس بگیرید.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »