ورق ساندویچ پانل سقفی

ضخامت و جنس ورق ساندویچ پانل سقفی

ضخامت انواع جنس ورق ساندویچ پانل سقفی

امروزه با افزایش آگاهی و علم در طراحی ها برای ساخت و ساز شاهد به کارگیری مصالح نوینی می باشیم. که از این مصالح می توان به ساندویچ پنل ها اشاره نمود. به طور کلی ساندویچ پانل ها یک متریال پیش ساخته در صنعت ساخت و ساز هستند که در دو نوع سقفی و دیواری تولید و در بازار عرضه می شوند.

در ساندویچ پانل های سقفی ، ورق ها جنس ها و طرح های متفاوتی مانند آلوزنیک ، آلومینیوم ، گالوانیزه و .. داشته و شامل ترکیباتی مانند : سیلیکون ، آلومینیوم و روی می باشند. هر مدل ورق ساندویچ پانل سقفی ضخامت متفاوتی دارد و در این مقاله قصد داریم علاوه بر آشنایی مختصر با این مصالح مدرن اطلاعاتی نیز در مورد ضخامت و جنس ورق ساندویچ پانل سقفی بدست آوریم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

ورق ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی دارای ساختمان فیزیکی و شیب مناسبی است که متخصصان در هنگام نصب آن پنل ایجاد می کنند که تمامی این ها موجب هدایت آب به سمت پایین ساختمان یا اتاق می شود.

بطور کلی ساندویچ پانل ها دارای گام هایی هستند که اندازه  آن ها در ساندویچ پنل ها متفاوت است برای مثال گام های ساندویچ پانل سقفی نسبت به گام های ساندویچ پانل دیواری بلند تر است، چرا که پنل های سقفی اغلب با بارندگی های فصلی سر و کار دارند.

در نصب ساندویچ پانل های سقفی متریالی به نام فلاشینگ استفاده می شود که به لبه ی ساندویچ پنل نصب می گردد . فلاشینگ ورقی است که برای پوشاندن فضای خالی میان ساندویچ پنل ها مورد استفاده قرار می گیرد و جنسش نیز از ورق آلوزنیک ، گالوانیز و یا آلومینیوم باشد.

در اینجا بخوانید : مزایای ساندویچ پانل های سقفی

انواع ساندویچ پنل سقفی

ساندویچ پانل های سقفی با توجه به نوع ساختار فیزیکی ، کاربرد و همچنین نوع ورقی که در لایه هایشان بکار رفته دارای انواع مختلفی می باشند که شامل : ساندویچ پنل سقفی ساده ، ساندویچ پنل سقفی 3 گام ، ساندویچ پنل سقفی 5 گام، ساندویچ پنل ذوزنقه دو ورق گالوانیزه ، ساندویچ پنل سقفی پیچ مخفی ، ساندویچ پنل سقفی طرح سفال می باشد.

اندازه ورق ساندویچ پانل سقفی

ورق های استفاده شده در یک ساندویچ پانل از جنس آلومینیوم، آلوزینگ و یا گالوانیزه می باشد. اگر بخواهیم در مورد ورق های استفاده شده در ساندویچ پانل های سقفی صحبت کنیم می توان گفت، جنس ورق هایی که در ساندویچ پانل های سقفی استفاده شده است از آلوزینک می باشد که شامل ترکیباتی از : سیلیکون ، آلومینیوم ، روی می باشد .ضخامت این ورق ها چیزی حدود  ۴ الی ۱۰ سانتی متر و طول آن نیز از  ۲ تا ۱۲ متر است.

ورق ساندویچ پانل سقفی

ضخامت انواع جنس ورق ساندویچ پانل سقفی

– ورق آلوزینک ، روی و یا آلومینیوم دارای ضخامت ۰٫۵الی ۰٫۷ میلیمتر، عرض ثابت ۱٫۰۸ متر، طول ما بین ۲ تا ۱۲ متر طبق سفارش مشتری

– ورق آلومینیوم پیش رنگ ضخامت حدود ۰٫۵الی ۰٫۷ میلیمتر، عرض ثابت ۱٫۰۸ متر، طول ما بین ۲ تا ۱۲ متر طبق سفارش مشتری

– ورق گالوانیزه ضخامت حدود  ۰٫۵الی ۰٫۷ میلیمتر ، عرض ثابت ۱٫۰۸ متر طول ما بین ۲ تا ۱۲ متر طبق سفارش مشتری

این ساندویچ پانل ها دارای رنگ های متنوعی می باشند که به صورت کوره ای هستند. پوشش این نوع ساندویچ پانل ها براساس دورو ورق ، یکرو ورق یک رو فویل، یک رو نایلون ، یک رو ورق یک رو کاغذ ، دورو نایلون ، دور کاغذ، دورو فویل و فوم می باشد و متریال استفاده شده عایق این ورق ها عایق پلی اورتان می باشد.

ورق ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل های سقفی دارای ضخامت ۴ الی ۲۰ سانتی متر می باشند. عرض این ساندویچ پانل ها ثابت و استاندارد می باشد طول ساندویچ پانل ها کاملا می تواند متغیر و طبق سلیقه مشتری باشد به این معنی که بنا به درخواست مشتری تولید می گردد و داشتن حق انتخاب به مشتری کمک می کند تا هزینه حمل و نقل به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

حداکثر طول سفارش ساندویچ پانل سقفی می تواند تا ۱۲ متر باشد . ساندویچ پانل ها متشکل از ۵ لایه می باشند، لایه محافظی که در ساندویچ پانل به کار گرفته می شود داخلی و بیرونی بوده و جهت اتصال لایه های محافظ بیرونی و داخلی و  عایق پلی اورتان ، دولایه چسب مخصوص بکار برده می شود.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »