ورق ساندویچ پانل دیواری

ضخامت و جنس ورق ساندویچ پانل دیواری

ضخامت انواع جنس ورق ساندویچ پانل دیواری

امروزه با افزایش سطح آگاهی و علم ساندویچ پانل ها به عرصه آمده و مناسب ترین جایگزین برای مصالح سنتی مانند آجر و سیمان می باشند. که دارای کاربرد ها و مزایای فراوانی هستند. ساندویچ پنل ها موجب صرفه جویی در انرژی می شوند و بسیار مقرون به صرفه اند.

این پانل ها در دو نوع ساندویچ پنل دیواری و ساندویچ پنل سقفی تولید و در بازار عرضه می شوند.

در ساندویچ پانل های دیواری ، ورق ها جنس ها و طرح های متفاوتی مانند آلوزنیک ، آلومینیوم ، گالوانیزه و .. داشته و همچنین در مدلهای ساده ، طرح دار ، موج دار و … تولید می شوند. هر کدام از این جنسهای ورق ساندویچ پانل دیواری ضخامت متفاوتی دارند و در این مقاله قصد داریم علاوه بر آشنایی مختصر با این مصالح مدرن اطلاعاتی نیز در مورد ضخامت و جنس ورق ساندویچ پانل دیواری بدست آوریم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

ورق ساندویچ پانل دیواری

در اینجا بخوانید : مزایای ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع مدل های ساندویچ پانل است . کاردبرد ساندویچ پانل دیواری در بخش های مختلفی نظیر: دیوار ساختمان های مسکونی ، سوله ها، کارگاه ها و سردخانه و … بسیار زیاد می باشد.

از مهم ترین فاکتور ها در صنعت ساخت و ساز، خریداری و تهیه مصالح ساختمانی با کیفیت و با دوام همچنین برخورداری از قیمتی مناسب می باشد. ویژگی هایی از جمله: عایق بودن در برابر صدا، حرارت، رطوبت، سرما و گرما و داشتن وزن سبک موجب ترغیب شدن افراد به استفاده از ساندویچ پانل ها می شود.

ساندویچ پنل دیواری یک نوع دیوار پیش ساخته امروزی می باشد که به دلیل داشتن وزن کم و نصب آسان جایگزین مصالح سنتی مانند آجر و سیمان با وزن بالا شده است. افرادی که می خواهند در وقت و هزینه شان صرفه جویی کنند و کار های ساخت و سازشان سریع تر پیش رود می توانند از این نوع مصالح بهره مند شوند.

انواع ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل های دیواری دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه تعدادی از آن ها را نام می بریم:

– ساندویچ پانل دیواری ساده

– ساندویچ پانل دیواری طرح دار

– ساندویچ پانل دیواری فایبر گلاس

اندازه ورق ساندویچ پانل دیواری

ضخامت ساندویچ پانل های دیواری چیزی حدود ۴ تا ۱۵ سانتی متر می باشد و دارای عرضی به اندازه ۱٫۰۸ سانتی متر و عرض مفیدی برابر ۱٫۰۱ سانتی متر است. وزن ساندویچ پانل‌های دیواری یا می توان گفت به طور کلی تمامی ساندویچ پانل ها بر اساس موادی که در تهیه آنها بکار رفته و وزن عایق و ورق استفاده شده در آن ها متفاوت می باشد.

ورق ساندویچ پانل دیواری

ضخامت انواع جنس ورق ساندویچ پانل دیواری

– ورق آلوزینک ضخامت ۰٫۵الی ۰٫۷ میلیمتر، عرض ثابت ۱٫۰۸ متر، طول بین ۲ تا ۱۲ متر مطابق خواست مشتری

– ورق آلومینیوم پیش رنگ ضخامت ۰٫۵ الی ۰٫۷ میلیمتر، عرض ثابت ۱٫۰۸ متر، طول بین ۲ تا ۱۲ متر مطابق خواست مشتری

– ورق گالوانیزه ضخامت ۰٫۵الی ۰٫۷ میلیمتر ،عرض ثابت ۱٫۰۸ متر طول بین ۲ تا ۱۲ متر مطابق خواست مشتری

این ساندویچ پانل ها دارای رنگ های متنوعی می باشند و نوع پوشش شان براساس دو رو ورق ، یکرو ورق یک رو فویل ، یک رو نایلون ، یک رو ورق یک رو کاغذ ، دو رو نایلون، دور کاغذ، دورو فویل و فوم مورد استفاده برای عایق این ورق ها عایق پلی اورتان با دانسیته ۲+_ ۴۰ کیلو گرم بر متر مکعب است.

ورق ساندویچ پانل های دیواری

ساندویچ پانل دیواری دارای دو رو ورق صاف طرح دار می باشد که با رنگ الکترواستاتیک ، ضد خش پوشیده شده این ساندویچ پنل ها در ضخامت های مختلف ، عرض ۱ متر و طول دلخواه می باشند.

طراحی جدیدی که در نمای داخلی و خارجی ساندویچ پانل های دیواری اعم از ورق های صاف با دو طرح انحصاری شیاردار و موج ریز و همچنین لبه های کشویی ایجاد شده است موجب شده تا در زمان نصب استحکام و زیبایی دیواره افزایش یابد. همچنین می توان در آزمایشگاه و اتاقهای عمل از ساندویچ پانل های بدون موج نیز استفاده کرد.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »