تفاوت ساندویچ‌ پانل پلی‌یورتان و پلی‌استایرن

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل به استانداردهای لازم برای این نوع سازه های پیش ساخته اشاره دارد و به انتخاب بهتر یک محصول مناسب، کمک زیادی می کند. به طور کلی استقبالی که از این محصولات به واسطه مزایا و ویژگی های مثبت فراوان، موجب گردیده که استفاده کنندگان در شناخت و تفکیک ساندویچ پانل باکیفیت از تولیدات نامرغوب، دچار اشتباه و یا سردرگمی گردند. بنابراین با اطلاع از ویژگی های تولیدات باکیفیت می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

به همین منظور ما نیز در این نوشتار برای کمک به خرید مطمئن و تشخیص محصولات استاندارد از نمونه های فاقد کیفیت، به بررسی نکات مهم در خرید ساندویچ پانل پرداخته ایم.

 

نوع و مرغوبیت ورق های فلزی

از جمله عناصر بسیار مهم و تعیین کننده در کیفیت ساختار ساندویچ پانل های تولیدی، نوع ورق فلزی مورد استفاده در ساخت آنها می باشد. استفاده از ورق نامرغوب عمر سازه را کوتاه کرده و در برخورد با شرایط جوی متغیر، به سرعت دچار خوردگی و پوسیدگی می شوند. بنابراین مهم ترین ویژگی ورق به کار رفته در ساخت این محصولات که از نکات مهم در خرید ساندویچ پانل نیز به شمار می رود؛ مقاومتی است که در برابر حرارت و نفوذ رطوبت از خود نشان می دهد.

بهترین نوع ورق معمولا از جنس آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه هستند که از آن میان آلوزینک از نمونه های مرغوب وارداتی بوده و گالوانیزه نیز پس از آن کیفیت قابل قبولی دارد. آلومینیوم نیز از ورق های مورد استفاده در ساخت ساندویچ پانل است که از ماندگاری و پایداری کمتری نسبت به دو متریال قبل برخوردار می باشد.

 

کیفیت فوم مورد استفاده در هسته میانی

از دیگر نکات مهم در خرید ساندویچ پانل می توان به کیفیت فوم ساندویچ نیز اشاره کرد. در هنگام خرید می بایست دقت و ارزیابی دقیقی در مورد عایق به کار رفته در لایه میانی پانل به خرج دهید. معمولا در تولید این سازه های آماده، فوم های عایق متنوع مانند پلی استایرن، پلی اورتان، پشم شیشه، پشم سنگ و یا فوم ایکس پی اس، کاربرد دارند. اگر برای خرید، مقاومت بسیار بالای ساندویچ پانل در مقابل حرارت و آتش سوزی، اهمیت بیشتری برای شما دارد، ساندویچ پانل هایی با فوم عایق پلی یورتان گزینه مناسبی هستند که همواره مورد تایید و توصیه اغلب کارشناسان نیز بوده اند.

 

استفاده از دستگاههای مدرن برای تولید

تاثیر دستگاه های تولید ساندویچ پانل بر کیفیت محصول، امری انکارنشدنی و غیرقابل چشم پوشی است. از این جهت می توان یکی از مهم ترین نکات مهم در خرید ساندویچ پانل را کیفیت و استفاده از تجهیزات مدرن و به روز در تولید آن دانست.

امروزه بسیاری از شرکت ها، از ماشین آلات و تجهیزات چینی برای ساخت پانل های ساندویچی استفاده می کنند. بر هیچ کس پوشیده نیست که این دستگاه ها، از کیفیت لازم برای تولید محصولات درجه یک برخوردار نمی باشند. از طرفی با توجه به برش نامناسب و غیر استاندارد پانل های ساخته شده توسط این دستگاه ها، امکان نصب مناسب و صحیح آن نیز در هنگام ساخت فضای مورد نظر وجود ندارد.

بنابراین استاندارد و کیفیت دستگاههای تولیدکننده پانل های ساندویچی، تضمینی برای ساخت محصولات مطمئن و استاندارد خواهد بود.

 

توجه به شرکت یا برنده سازنده

اعتبار برند و شرکت سازنده ساندویچ پانل همچون مدرن پنل، بیانگر عرضه باکیفیت ترین محصولات و استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک می باشد. درحقیقت، شرکت های مطرح و شناخته شده، زحماتی که برای معرفی نام تجاری خود کشیده اند را با تولید پانل های بی کیفیت از بین نمی برند. بنابراین یکی دیگر از نکات مهم در خرید ساندویچ پانل توجه به نام برند سازنده این نوع محصولات است. در این صورت علاوه بر آنکه، بر اعتبار شرکت افزوده می شود، مشتری نیز رضایت کاملی از خدمات دریافت شده توسط آنها دارد که همین مسئله زمینه ساز معرفی مشتریان دیگری به مجموعه خواهد بود.

 

قیمت سازه های تولید شده

قیمت ساندویچ پانل، تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون ضخامت محصول، ابعاد پانل، جنس ورق های مورد استفاده در ساخت ساندویچ پانل، فوم عایق بکاررفته، شرکت سازنده و بسیاری دیگر از موارد، تعیین می شود. بنابراین از آنجایی که یکی از نکات مهم در خرید ساندویچ پانل به قیمت محصول مربوط می شود، حتمأ بهتر است این موارد را لحاظ کرده سپس اقدام به خرید نمائید.

توجه داشته باشید که هیچ گاه پایین بودن قیمت ساندویچ پانل را معیار انتخاب و خرید محصول مورد نظر خود قرار ندهید. چراکه این سازه ها بنا به کیفیت متریال ساخت، قیمت گذاری می شوند. بنابراین درصورت تهیه محصولاتی با قیمت مناسب، نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »