ساندویچ پانل طرح دار

معرفی ساندویچ پانل طرح دار

ابتدا به توضیح این که ساندویچ پانل چیست و انواع آن کدم اند می پرداریم و سپس درباره قیمت ساندیچ پانل طرح دار و ویژگی های هر کدام از آن ها توضیح می دهیم.

ساندویچ پنل چیست ؟

در ساختار ساندویچ پنل ها از دو ورق فلزی استفاده شده است که در بین آن ها فوم با دانسیته (چالی) زیاد تزریق می شود معمولا جنس این فوم از ماده عایق پلی یورتان یا پلی استایرن می باشد.

این پانل ها برای ساخت خانه های پیش ساخته، انواع پارتیشن بندی و دیوار های متحرک، ساخت کانکس ها و کانتیر ها، سقف کاذب و.. استفاده می شود.

در ادامه این قسمت به انواع ساندویچ پانل ها می پردازیم.

انواع ساندویچ پانل ها کدام اند ؟

ساندویچ پنل ها بطور کلی در دو دسته سقفی و دیواری قرار می گیرند. که هر کدام از آن ها می توانند در سبک های مختلفی نظیر ساده یا طرح دار و مدل های پیچ مخفی و… ساخته شوند. که یکی از انواع ساندویچ پانل ها، مدل طرح دار است.

استفاده از این نوع ساندویچ پانل های طرح دار می تواند سازه شما را نسبت به سایر سازه ها متمایز کند و شما می توانید متناسب با طراحی داخلی ساختمانتان اقدام به تهیه هریک از انواع مدل های آن ها کنید.

در ادامه به انواع ساندویچ پانل های طرح دار و ویژگی های هر کدام می پردازیم.

طرح های ساندویچ پانل طرح دار

این نوع ساندویچ پنل ها برای انواع پنل های دیواری و یا سقفی مناسب هستند و معمولا از لایه و روکش چسبی مخصوصی برای طرح دادن به آن استفاده می کنند.

استفاده از این نوع برچسب ها ویژگی و ماهیت ساندویچ پانل ها را دچار تغییر نمی کند و این نوع ساندویچ پانل طرح دار تمامی خصوصیت های ساندویچ پانل های معمولی نظیر عایق بندی، صرفه جویی در مصرف انرژی،ضد زلزله بودن و کند سوز بودن و… را حفظ می کند و صرفا برای زیبایی طراحی داخلی از آن ها استفاده می شود.

در این مطلب به معرفی ساندویچ پانل طرح دار در سه مدل طرح چوب، طرح سنگ، طرح آجر و ویژگی های هر کدام می پردازیم.

ساندویچ پانل طرح دار آجری

در طراحی و ساخت این نوع از ساندویچ پنل ها از برچسب های سه بعدی با طرح آجر استفاده شده است. و برخلاف اسمشان هیچ نوع آجر و مصالحی از این قبیل در ساخت آن ها بکار نرفته است.

معمولا این نوع برچسب ها برای ساندویچ پنل های دیواری مورد مصرف قرار می گیرند.

هزینه و ابعاد ساندویچ پانل طرح آجری بسته به سفارش مشتری متغیر است.

ساندویچ پنل طرح سنگ

پانل های سنگی با توجه به این مزیت که وزن کمشان نسبت به سنگ کمتر است اما نمای آن مشابه سنگ است، مورد علاقه معماران و طراحان داخلی واقع شده اند. که از آن ها می توان برای زیبایی بخشیدن به نمای داخلی استفاده کرد.

ساندویچ پانل های طرح دار در هر دو مدل سقفی و دیواری مورد استفاده قرار می گیرند.

همان طور که گفته شد لایه رویی آن ها می تواند از انواع فزات آلوزنیک، آلومینیوم، روی و گالوانیزه ساخته شده باشد که به عنوان روکش آن ها از برچسب هایی با طرح سنگ استفاده شده است.

کیفیت این محصول چه از نظر عایق بودن در برابر صوت،حرارت و برودت و چه از نظر ضد حریق بودن و… کاملا مشابه ساندویچ پانل های معمولی است و تنها تفاوت آن ها در طرح آن هاست. قیمت آن نیز تفاوت چندانی با مدل های ساده ندارد.

ساندویچ پنل طرح چوب

این نوع از ساندویچ پنل ها که با روکش هایی از طرح چوب ساخته می شوند  ظاهری مشابه چوب دارند که مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است.

این نوع برچسب ها درجات مختلفی از رنگ بندی های روشن تا تیره را دارا هستند که شما می توانید باتوجه به هارمونی رنگی بین سایر اجزا آن ها را انتخاب کنید.

در این مدل نیز باید بگوییم که استفاده از برچسب ها تغییری در ماهیت ساندویچ پانل طرح  دار ایجاد نمی کند.

سخن آخر در مورد خرید ساندویچ پانل طرح دار

درباره انواع ساندویچ پانل طرح دار و سه طرح مختلف آن شامل آجری، طرح سنگ، طرح چوب توضیح دادیم. که شما می توانید با مراجعه به سایت ما اقدام به خرید هریک از مدل ها با توجه به دکوراسیون منزلتان کنید.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »