گروه صنعتی مدرن پانل

گروه صنعتی مدرن پانل

blank

آدرس : تهران صادقیه بلوار فردوس شرق روبروی مرکز خرید ابگینه پلاک ۳۹۶ واحد 10

گروه صنعتی مدرن پانل

معرفی ساندویچ پانل سوله

ساندویچ پانل سوله

همان طور که از اسم آن پیداست، ساندویچ پانل سوله به ساندویچ پانل هایی اطلاق می شود که در ساخت سوله ها مورد استفاده قرار می گیرند.

با افزایش علم و دانش و تجربه در ساخت ساندویچ پنل ها، پیشرفت فراوانی در آن ها مشاهده شد به طوری که اکنون این ساندویچ پانل ها در انواع منحنی، مسطح، خم، رنگی، ساده و طرح دار و… با ضخامت ها و ابعاد مختلف برای پیکر بندی انواع بنا ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه این مطلب لازم است با دو مفهوم سوله و ساندویچ پانل آشنا شویم و سپس به انواع ساندویچ پانل و کاربرد های آن و همچنین قیمت ساندویچ پانل سوله بپردازیم.

ساندویچ پانل سوله

ساندویچ پنل چیست ؟

ساندیچ پنل ها از لایه های فشرده فلزی که از ورقه هایی نظیر آلوزنیک، آلومینیوم و گالوانیزه تشکیل می شوند. که آن ها را به همراه لایه میانی پشم شیشه یا پشم سنگ ساندویچ پانل می نامند.

ازانواع دیگر ساندویچ پانل ها می توان به آن هایی اشاره کرد که ماده میانی آن ها از جنس پلی پلی اورتان و یا پلی استایرن باشد.

سوله چیست ؟

برای تعریف سوله باید گفت در حالت کلی ساختمان های فلزی با سقف های شیبدار را سوله می نامند. البته ساختار سوله برای صنعت های مختلف با هم تفاوت هستند و ساخت آن ها نیاز به دقت تخصصی در حوزه مربوطه دارد.

اوایل برای ساخت سوله ها از آجر، سنگ ، سیمان و تیر آهن استفاده می شد که با توجه به هزینه بالای این مواد، طولانی شدن پروژه ساخت سازه، سنگین بودن اجزا و… از مصالح نوین و به روزی نظیر ساندویچ پانل سوله استفاده شد.

اصول اساسی ساخت سوله ها اعم از مرحله اسکلت بندی و … باید با دقت کافی انجام شود و سپس ساندویچ پانل های سقفی و دیواری به ترتیب بر روی آن نصب شوند.

ساندویچ پانل سوله

ساندویچ پانل سوله چیست؟

همان طور که گفته شد این پانل ها جایگزین مصالح سنتی در ساخت دیوار و سقف سوله ها شدند از این رو می توان ساندویچ پانل های مخصوص سوله را در دو دسته کلی ساندویچ پنل دیواری و ساندویچ پنل سقفی قرار داد.

از پانل های دیواری در موارد متعددی نظیر پارتیشن بندی (دیواره های داخلی مخصوص جداسازی بخش های مختلف) و از پنل سقفی برای ساخت سقف سازه می توان استفاده کرد.

اگر بر روی ساندویچ پانل ها شیارهای به خصوصی ایجاد شده باشد استحکام و مقاومت سازه را افزایش می دهد.

از موارد استفاده ساندویچ پانل سوله می توان به کاربرد آن ها در ساخت انواع اتاقک ها و سوله ها و انبار ها و… نام برد.

مزیت های استفاده از ساندویچ پانل در سوله

  • این نوع پنل ها در برابر جریان برق و الکتریستیه و همین طور حرارت عایق هستند.
  • این سوله ها در برابر آب باران و رطوبت و همچنین اشعه های خورشید مقاوم هستند از این جهت مناسب استفاده در هر نوع شرایط آب و هوایی مانند محیط های آفتابی یا محیط هایی با بارش فراوان هستند.
  • سبک بودن ساندویچ ها و در پی آن بالا رفتن سرعت ساخت پروژه از ویژگی های مثبت ساندویچ پانل ها نسبت به سایر مصالح ساختمانی سنتی است.
  • ساخت و ساز سوله های قدیمی علاوه بر زمان بر بودن، حمل و نقل آن ها دشوار است. در صورتی که ساخت سوله با این روش (یعنی ساخت سوله با ساندویچ پانل) فقط به نصب در محل نیاز دارد که این امر موجه سرعت بخشیدن به تکمیل ساخت شده و حتی قابلیت مونتاژ دوباره رابرای آن ها فراهم می سازد.
  • سازه های ساخته شده با ساندویچ پانل سوله، ضد زلزله و ضد حریق هستند.
  • مزیت دیگر استفاده از ساندویچ پنل ها صرفه جویی در انرژی است. این موضوع با توجه به عایق بودن ساندویچ پانل در برابر انرژی از جمله حرارت و برودت مهیا می شود و علاوه بر آن از نفوذ صدا نیز جلوگیری می کنند.

ضمنا علاوه بر تمامی مزیت های گفته شده کاهش چشم گیر قیمت برآورد شده پروژه ها نسبت به ساخت سوله های قدیمی از مهم ترین ویژگی های ساندویچ پانل سوله محسوب می شود.

اگر قصد ساخت انواع سوله، انبار و حتی خانه ها و ویلاهای پیش ساخته را دارید می توانید با مراجعه به سایت ما سفارش های خود را با توجه به ابعاد و مدل های مورد نظر ثبت نمایید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره لازم دارید؟ به ما پیام بدید