همان طور که از اسم آن پیداست، ساندویچ پانل سوله به ساندویچ پنل هایی اطلاق می شود که در ساخت سوله ها مورد استفاده قرار می گیرند.

با افزایش علم و دانش و تجربه در ساخت ساندویچ پنل ها، پیشرفت فراوانی در آن ها مشاهده شد به طوری که اکنون این ساندویچ پانل ها در انواع منحنی، مسطح، خم، رنگی، ساده و طرح دار و… با ضخامت ها و ابعاد مختلف برای پیکر بندی انواع بنا ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه این مطلب لازم است با دو مفهوم سوله و ساندویچ پانل آشنا شویم و سپس به انواع ساندویچ پانل و کاربرد های آن و همچنین قیمت ساندویچ پانل سوله بپردازیم.

ساندویچ پنل چیست ؟

ساندیچ پنل ها از لایه های فشرده فلزی که از ورقه هایی نظیر آلوزنیک، آلومینیوم و گالوانیزه تشکیل می شوند. که آن ها را به همراه لایه میانی پشم شیشه یا پشم سنگ ساندویچ پانل می نامند.

ازانواع دیگر ساندویچ پانل ها می توان به آن هایی اشاره کرد که ماده میانی آن ها از جنس پلی یورتان( پلی اورتان) و یا پلی استایرن باشد.

سوله چیست ؟

برای تعریف سوله باید گفت در حالت کلی ساختمان های فلزی با سقف های شیبدار را سوله می نامند. البته ساختار سوله برای صنعت های مختلف با هم تفاوت هستند و ساخت آن ها نیاز به دقت تخصصی در حوزه مربوطه دارد.

اوایل برای ساخت سوله ها از آجر، سنگ ، سیمان و تیر آهن استفاده می شد که با توجه به هزینه بالای این مواد، طولانی شدن پروژه ساخت سازه، سنگین بودن اجزا و… از مصالح نوین و به روزی نظیر ساندویچ پانل سوله استفاده شد.

اصول اساسی ساخت سوله ها اعم از مرحله اسکلت بندی و.. باید با دقت کافی انجام شود و سپس پانل های سقفی و دیواری به ترتیب بر روی آن نصب شوند.

ساندویچ پانل سوله چیست؟

همان طور که گفته شد این پانل ها جایگزین مصالح سنتی در ساخت دیوار و سقف سوله ها شدند از این رو می توان ساندویچ پانل های مخصوص سوله را در دو دسته کلی ساندویچ پنل دیواری و ساندویچ پنل سقفی قرار داد.

از پانل های دیواری در موارد متعددی نظیر پارتیشن بندی (دیواره های داخلی مخصوص جداسازی بخش های مختلف) و از پنل سقفی برای ساخت سقف سازه می توان استفاده کرد.

اگر بر روی ساندویچ پانل ها شیار های به خصوصی ایجاد شده باشد استحکام و مقاومت سازه را افزایش می دهد.

از موارد استفاده ساندویچ پانل سوله می توان به کاربرد آن ها در ساخت انواع اتاقک ها و سوله ها و انبار ها و… نام برد.

مزیت های استفاده از ساندویچ پانل سوله

ضمنا علاوه بر تمامی مزیت های گفته شده کاهش چشم گیر قیمت برآورد شده پرژه ها نسبت به ساخت سوله های قدیمی از مهم ترین ویژگی های ساندویچ پانل سوله محسوب می شود.

اگر قصد ساخت انواع سوله، انبار و حتی خانه ها و ویلا های پیش ساخته را دارید می توانید با مراجعه به سایت ما سفارش های خود را با توجه به ابعاد و مدل های مورد نظر ثبت نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *