اتاق حمل بار جعبه ای است که بر روی شاسی وسایل حمل و نقل نصب شده و کالا های تولید شده در کارخانه ها را درون شهر ها و یا بین شهر ها جا به جا می کند.

این اتاقک ها از ساندویچ پانل های مخصوص ساخته می شوند که در ادامه به توضیح کامل تری درباره ساختار آن ها می پردازیم.

دلیل استفاده از ساندویچ پنل برای این محصول وزن کم و در عین حال مقاومت و استحکام زیاد سانویچ پنل هاست.

ساختار بدنه اتاق حمل بار

همان طور که گفته شد کانکس های قابل حمل از ساندویچ پانل تهیه می شوند. پس لازم است ابتدا به توضیحی درباره ساندویچ پانل و انواع آن ها بپردازیم.

در بین ورقه های فلزی (آهن یا گالوانیزه یا آلوزنیک) متراکم شده فوم پلی یورتان تزریق می شود و این گونه ساندویچ پانل ها ساخته می شوند.

ماده پلی یورتان یا همان پلی اورتان، عایق صوتی و حرارتی می باشد که به عنوان لایه عایق در وسط این ساندویچ پنل ها کار گذاشته می شود.

قابل ذکر است که در داخل این اتاقک ها امکان نصب سیستم روشنایی وجود دارد. و درب آن ها نیز از جنس ساندویچ پانل تهیه می شود.

انواع اتاق های باربری

این اتاقک ها بر روی انواع ماشین های باری مانند کامیون ها و کامیونت ها و نیسان ها قابل نصب اند. که بر اساس این موضوع ابعاد اتاق حمل بار محاسبه می شود.

اتاق حمل بار علاوه بر این که برحسب نوع ماشین حامل دسته بندی می شوند امکان دسته بندی بر اساس کالایی که حمل می کنند را نیز دارند. مثلا اتاقک حمل بار نوشابه یا جوجه و… که در ادامه به مختصری در مورد کارکرد هرکدام می پردازیم.

در زیر نمونه ای از این کاربرد ها آورده شده است.

در ادامه به توضیح برخی از مدل های اتافک های بار بری اشاره می کنیم.

اتاقک های یخچالی

در مقاله مربوط به اتاقک های یخچالی توضیحات کامل تری درباره این مدل داده شده است.

این اتاقک ها برای حمل مواد غذایی منجمد استفاده می شوند.

این یخچال ها مواد را از کارخانه به فروشگاه های شهری و بیرون شهری حمل می کند.

اتاق حمل نوشابه

این اتاقک ها به نوعی زیر مجموعه ای از اتاق حمل بار یخچالی محسوب می شوند و برای حمل نوشابه استفاده می شود که مانند سایر اتاقک ها دارای عایق بندی مناسب و و سیستم روشنایی و نور می باشند.

کف این باکس ها از ورقه آهنی آجدار ساخته شده است. و دیواره ها و بدنه آن نیز دارای ضربه گیر هستند.

برای راحتی بیشتر حمل این محصول می توان درون اتاق را قفسه بندی کرد که جنس این قفسه ها می توانند از چوب و یا فلزات مختلف باشند.

انتخاب شاسی و ماشین حمل بار

در انتخاب نوع ماشین سه عامل قیمت و سرعت و ابعاد ماشین دخیل هستند که بر این اساس می توان اتوبار ها را به سه قسم زیر دسته بندی نمود.

در ذیل به مواردی که می تواند در انتخاب وسیله مورد نظر کمک کند اشاره می کنیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *