گروه صنعتی مدرن پانل

گروه صنعتی مدرن پانل

مشخصات فنی ساندویچ پانل ها

blank

مشخصات فنی ساندویچ پانل ها براساس نوع پانل و کاربری آن، ضخامت و همچنین ابعاد مورد نظر، متفاوت می باشند. همانطور که می دانید این دسته از مصالح ترکیبی، متشکل از دو لایه فلز از گالوانیزه یا آلوزینک و هسته ای از فوم های عایق پلی اورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و یا… هستند. بنابراین با توجه به ویژگی های هریک از مواد اولیه و متریال به کار رفته در تولید ساندویچ پانل، مشخصات فنی آنها نیز لزومأ دچار تغییر خواهد شد. به همین منظور در ادامه این مطلب و جهت آشنایی هرچه بیشتر و بهتر شما به بررسی مشخصات فنی ساندویچ پانل ها خواهیم پرداخت.

 

مشخصات کلی ساندویچ پانل ها

همانطور که اشاره شد؛ در ساخت انواع ساندویچ پانل ورق های فلزی از جنس های آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه به کاربرده می شود. ضخامت این لایه فلزی بین 0.5 تا 0.7 میلیمتر، عرض آن 1.08 متر و دارای طولی از 2 متر تا 12 متر می باشد که این مورد متناسب با خواست مشتری تعیین و سپس محاسبه می گردد.

پوشش رنگ ورق های ساندویچ پانل نیز بسیار متنوع و از نوع کوره ای هستند که این مورد هم بسته به نوع و لایه های محصول تعیین می شود. همچنین از دیگر مشخصات فنی ساندویچ پانل ها می توان به فوم عایقی اشاره کرد که عمومأ با توجه به نوع کاربرد، دارای چگالی یا دانسیته متفاوت می باشند.

 

مشخصات فنی پانل های سقفی

ساندویچ پانل های سقفی که از آن برای پوشش سقف سازه های صنعتی، کانتینرهای حمل، ساخت سردخانه، کانکس، سوله و… استفاده وسیعی می شود، دارای ضخامتی از ۴ تا 10 سانتی متر می باشند. عرض این محصولات ثابت بوده و در متراژ استاندارد ۱/۰۸ متر که با ۷ سانتی متر اورلپ، در نهایت ۱/۰۱ سانتی متر عرض مفید را در اختیار قرار می دهد. اما طول پانل می تواند بسته به درخواست و نیاز مشتری، در اندازه دلخواه تولید شود. البته برای طول نیز یک حد نصاب سفارش وجود دارد که حداکثر تا ۱۲ متر تعیین شده است. از دیگر مشخصات فنی ساندویچ پانل ها از نوع سقفی، دانسیته فوم عایق به کار رفته در محصول است که معمولا ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.

 

مشخصات فنی پانل های دیواری

نوع دیگری از پانل های ساندویچی بسیار پرکاربرد که علاوه بر پوشش دیواره در اکثر سازه های صنعتی و کارگاهی به عنوان پارتیشن بندی داخلی ساختمان ها نیز دارای استفاده فراوان است، ساندویچ پانل های دیواری هستند. این محصولات پیش ساخته در ضخامت های 4، 5، 6 و 8 تولید می شوند و عرض آنها نیز به صورت ثابت و استاندارد، 1.15 متر می باشد. اما طول این محصول نیز همانند نمونه سقفی، بر طبق نظر و درخواست مشتری از 2 متر تا 12 متر قابل سفارش و تغییر خواهد بود. دیگر مشخصات فنی ساندویچ پانل ها به تنوع ساختار نصب آنها مربوط می شود که در انواع پیچ مخفی، شیاردار، صاف و… تولید می شوند.

 

مشخصات فنی پانل سردخانه ای

از دیگر انواع سازه های پیش ساخته محکم که برای مصارف سردخانه ای و انواع فضاهای بسته دارای کاربرد بیشتری هستند، پانل های ساندویچی سردخانه ای می باشند. مهم ترین شاخصه این دسته از محصولات، استفاده از عایق پلی یورتان به عنوان لایه میانی این نوع پانل ها بوده که توانایی بالایی در حفظ دمای محیط و جلوگیری از ورود و خروج دما دارند. اما مشخصات فنی ساندویچ پانل ها با کاربرد سردخانه ای، ضخامت 4 تا 25 سانتی متری و دانسیته 40 کیلوگرم بر متر مکعب است. این نوع پانل ها از ترکیب 5 لایه ساخته شده اند که علاوه بر دو لایه فلزی خارجی و فوم عایق، دارای دو لایه چسب مخصوص است که برای نگهداشتن لایه های خارجی به هسته استفاده می شوند.

 

مشخصات فنی پوشش ساندویچ پانل

به طور کلی ورق های فلزی به کار رفته در ساخت انواع پانل های ساندویچی با یکدیگر متفاوت بوده که علاوه بر تغییر در مشخصات فنی ساندویچ پانل ها از دلایل اصلی تفاوت قیمت ساندویچ پانل نیز به شمار می روند. مثلا ضخامت ورق گالوانیزه ۵/۰ میلیمتر و وزن با ۷۵/۲ گرم بر متر مربع است که اغلب به صورت ساده یا پیش رنگ کوره ای تهیه می شوند. ضخامت ورق آلومینیوم نیز ۷/۰ و به صورت ساده و پیش رنگ سه لایه به ضخامت ۲۰ میکرون است. ورق آلوزینک به کار رفته در ساخت پانل های دیواری نیز از فولاد مخصوص با اضافه آلیاژ روی و آلومینیوم است و ضخامت آن حداقل ۰.۵ میلی متر می باشد.

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره لازم دارید؟ به ما پیام بدید