مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری

مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری

مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری از لحاظ کیفیت، زیبایی، اطمینان و راحتی قابل بررسی بوده که همین موارد، عامل گستردگی کارایی این نوع متریال محسوب می شود.

همانطور که می دانید، ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع پرکاربرد از این سازه های آماده است که اغلب در ایجاد دیواره فضاهای مختلف صنعتی و حتی مسکونی استفاده دارد.

این محصول از ترکیب هسته ای عایق، که عمومأ از جنس پلی اورتان است تشکیل گردیده که در میان دو لایه فلزی از جنس های ورق گالوانیزه، آلومینیوم و ورق آلوزینگ واقع شده است. مهم ترین شاخصه این دیوارهای پیش ساخته، ساختار سبک و در عین حال مقاوم است. مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری محدود به این موارد نیست و در ادامه به تعدادی از عوامل برتری این محصولات بر مصالح سنتی اشاره خواهیم کرد.

ساندویچ پانل دیواری

مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری

  • وزن بسیار پایین و سبک

استفاده از مواد سبک در هسته ساندویچ پانل، امکان سبک سازی را فراهم آورده به طوری که دیوارهای ساخته شده با این نوع سازه، چیزی در حدود 50 برابر سبک تر از نمونه های ساخته شده از سیمان و آجر هستند. البته از نکات جالب توجه در مورد این محصولات، مقاومت فوق العاده در برابر ضربات و فشار ناشی از بار می باشد. درواقع جذب نیرو و فشار وارده از مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری است که موجب استحکام بالای آنها می شود.

  • برخورداری از ایمنی قابل قبول

ایمنی سازه هایی که از پانل های ساندویچی برای ساخت آنها استفاده شده در مقابل زلزله، آتش سوزی و سایر عوامل مخرب طبیعی بسیار زیاد است. وزن کم ناشی از سبکی محصول نیز موجب وارد آمدن فشار کم به فوندانسیون و ستون های سازه می شود. در صورت تخریب سازه در اثر حوادث طبیعی، مقدار خسارت و یا آسیب ناشی از آوار به واسطه سبک بودن آن، بسیار کم خواهد بود. مقاومت در برابر مواد شیمیایی نیز از ویژگی های مهم و مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری محسوب می شود.

  • مقاومت عالی در برابر خوردگی

یکی از عوامل برتری ساندویچ پانل دیواری در مقایسه با مصالح سنتی، برخورداری از پایداری مناسب در مقابل خوردگی و پوسیدگی است. این نوع سازه ها، مقاومت ایده‌آلی در برابر شرایطی که موجب خوردگی می شوند از خود به نمایش گذاشته و کمتر آسیب می بینند. به همین دلیل، هزینه های تعمیر و نگهداری از دیوارهای پانلی بسیار اندک است.

در مواردی هم که یکی از پانل ها نیاز به تعمیر داشته باشد نیز براحتی می توان با کمترین هزینه، پانل جدید و سالم را جایگزین دیوار فرسوده نمود. از مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری دوام و پایداری آنها در محیط های مرطوب است که به طرز چشمگیری از پارتیشن های چوبی مقاوم‌تر بوده و از نظر بهداشت و سلامتی نیز قابلیت اطمینان بیشتری دارند.

ساندویچ پنل دیواری

  • سرعت در حمل و نصب ساده و راحت 

شاید بتوان مزیت اصلی این نوع محصولات پیش ساخته را سرعت حمل و نصب ساده و راحت آنها دانست و از این جهت، دارای برتری محسوس و قابل توجهی نسبت به مصالح سنتی هستند. البته این مهم تنها در صورتی دست یافتنی خواهد بود که دستورالعمل های تعیین شده برای حمل و نصب آنها به درستی رعایت شده باشند. سهولت و سرعت نصب در فضاهایی با ارتفاع زیاد نیز از دیگر مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری است که علاوه بر سرعت بخشیدن به روند اجرای کار، ایمنی نصابان را نیز تضمین می نماید.

  • کاهش قیمت های تمام شده

استفاده از دیوارهای پیش ساخته ساندویچ پانل از نظر به صرفه بودن و کاهش هزینه های تمام شده پروژه نیز بسیار مهم و تاثیرگذار می باشند. درواقع با توجه به سرعت بالای اجرای کار و حمل و نصب راحت نیز شاهد کاهش چشمگیر هزینه های انجام پروژه و مدت زمان اتمام آن خواهید بود.

به عبارت دیگر اگر از ساندویچ پانل های دیواری برای ساخت و سازهای خود استفاده کنید، خواهید دید که هزینه های شما در مقایسه با مصالح قدیمی چیزی در حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد، مقرون به صرفه تر خواهد بود. کاهش قیمت ساندویچ پانل و هزینه های تمام شده نیز یکی دیگر از مزایای استفاده ساندویچ پانل دیواری است. چراکه به این وسیله، نیاز به تهیه مصالح مختلف و ترکیب آنها برای ساخت دیوار وجود ندارد.

  • قابلیت بازیافت پانل های ساندویچ 

دیگر عاملی که به عنوان مزیت و برتری ساندویچ پانل ها نسبت به دیگر مصالح ساختمانی محسوب می شود، امکان بازیافت این نوع سازه ها و قابلیت استفاده مجدد از آنها در صنعت می باشد.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »