تمامی مراحل ساخت سوله

صفر تا 100 مراحل ساخت سوله

به عنوان اولین نکته قبل از بررسی ساخت سوله باید دقت داشته باشیم که یکی از نکات مهم انجام پروژه های بزرگ  از جمله پروژه های ساخت سوله، نیازمند داشتن یک برنامه مدرن و حساب شده، ثبت و نوشتن آن ها و انجام زمان بندی روی آن ها می باشد. مراحل ساخت سوله مسئله ای است که همواره موردتوجه و اهمیت کار فرمایان میگیرد که اصلا ساخت به چه شکلی انجام میگیرد، چه مراحلی دارد و کار ساخت سوله از کجا شروع می شود و در اتمام کار چه کارهایی انجام میگیرد.

صفر تا 100 تمامی مراحل ساخت سوله

شرکت مدرن پانل یکی از مراکزی است که به صورت اختصاصی در ساخت سوله، ساندویچ های پانل سقفی و دیواری ،عایق کولر ،انواع کانکس را تولید کرده و به فروش می رساند. نماینده این شرکت کار تخصصی در زمینه ساخت سوله انجام می دهد که مراحل ساخت سوله را در ادامه مطلب بررسی می کنیم.

مراحل ساخت سوله بصورت اجرایی

مرحله اول از مراحل ساخت سوله، مراحل اداری و ابتدایی می باشد. در این مرحله مانند ساخت تمام ساختمان های دیگر باید مجوز های لازم که برای بهره برداری و ساخت سازه است کسب شود و پس از اخذ مجوز باید مشخص شود که شما زیر نظر کدام وزارت خانه هستید (مانند سازمان صنایع، وزارت کشاورزی، وزارت بهداشت و … ) همچنین نکته مهم در اخذ مجوز آن است که در هر شهر و منطقه شرایط مختلفی وجود دارد. برای مثال شرایط موجود در شهرک های صنعتی با شرایط مناطق شهری و منطقه آزاد تفاوت دارد.

مرحله دوم از مراحل ساخت سوله خرید زمین است. شما وقتی که مجوز ها را کسب کرده اید دیگر نمی توانید محلی که برای احداث ثبت کرده اید را تغییر دهید. پس از این رو باید به درستی تحقیق کرده و تمام شرایط از جمله حمل ونقل ، دسترسی به مکان هایی که برای شما مهم است و ازهمه مهم تر امنیت آن منطقه را مورد بررسی قرار دهید.

مراحل اجرایی ساخت سوله

مرحله ی سوم از مراحل اجرایی ساخت سوله به این شکل است که هرچه دارایی شما بیشتر باشد، کار زودتر تمام می شود زیرا این مرحله نیاز اساسی به بودجه دارد. شما ابتدا در این مرحله باید نوع سوله سازی خود را انتخاب می کنید. این کار دشواری های خاص خود را دارد که به تنهایی قادر به آن نیستید، بلکه نیاز دارید که به شما پشتیبانی داده شود و از کارخانه های موجود دیدن کنید و شرایط کاری آن ها را  مشاهده  و بررسی کنید.

مراحل ساخت سوله بصورت عملی

پس از انجام این مرحله نوبت به مراحل عملی میرسد. در این مرحله ابتدا باید خاک برداری و اجرای فونداسیون را شروع کنید، برای این کار ابتدا باید وزن مواد که قرار است با استفاده از آن سوله ‌،دیوار های آن و … را بسازید، مشخص شود. بعد از این مرحله باید مقدار خاک منطقه و مقاومت آن مشخص و آزمایش شود. دقت داشته باشید که مقاومت و استحکام خاک هر منطقه ای با منطقه دیگر متفاوت است.

بعد از انجام این کار باید سه کار را انجام بدهیم، ابتدا سوله خریداری شده را به منطقه مورد نظر آورده و بعد ستون ها را روی بیس در فوندانسیون قرار داده، سپس بعد از آن سایر قطعات را روی سازه می بندیم. در مرحله دوم از مراحل ساخت سوله، باید سقف سوله را نصب کرده، سپس شروع به دیوار کشی میکنیم و بعد از طی این مراحل نوبت به نصب درب می رسد که به شکل های ریلی ، کرکره ای  و لولایی قابل اجرا می باشد.

مراحل عملی ساخت سوله

در این مرحله از مراحل ساخت سوله می توانیم وارد بحث عملیاتی سوله بشویم. این بخش شامل برق و تاسیسات و سیستم های امنیتی و نظارتی است. برای مشخص کردن این دو ابتدا باید میزان مصرف برق را به صورت تقریبی مشخص کرده و انشعاب لازم را دریافت کنیم. پس از این مرحله باید تابلو های اصلی و فرعی را نصب کنیم. توجه داشته باشید در صورتی که داشتن برق مداوم برای شما اهمیت بسیاری دارد و کار شما به طور عمده نیاز به برق دارد می توانید از ژنراتور استفاده کنید. همچنین اگر دچار قطعی برق شدید میتوانید برای حل مشکل خود از نویز استفاده کنید.

برای بخش تاسیسات باید به نوع کاربری خود توجه کنید، زیرا این قسمت مربوط به سرمایش  و گرمایش سوله است. بعد از این مرحله به آخرین و مهم ترین مرحله میرسیم که سیستم های امنیتی و نظارتی می باشد. در این مرحله باید سیستم هایی مانند سیستم اعلام و اطفای حریق نصب شود که در هنگام آتش سوزی در سریع ترین زمان ممکن بتواند به ایستگاه آتش نشانی متصل اطلاع بدهد.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »