ساندویچ پانل ها اجزای ساختمانی پیش ساخته ای هستند که امروزه بجای مصالح قدیمی ساختمانی مانند گچ و آجر و بتن و… مورد استفاده در ساخت انواع پروژه های ساخت و ساز و عمرانی قرار می گیرند. در این مطلب به نحوه قیمت گذاری ساندویچ پانل ها بر اساس کاربرد های آن می پردازیم.

مرحله متر و برآورد پیش از اقدام به شروع، برای هر پروژه ای لازم و ضروری است. ازاین رو در این مقاله به موضوع قیمت ساندویچ پانل ها پرداخته می شود تا انتخاب شما را راحت کنیم.

اجزای تشکیل دهنده ساندویچ پنل چیست؟

همان طور که می دانید از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت هر محصولی کیفیت متریال سازنده آن است. به همین جهت در این بخش به توضیح ساختار یک ساندویچ پانل می پردازیم.

هر ساندویچ پنل شامل لایه های متراکم و فشرده ای است که متشکل از دو ورقه فلزی است که در بین آن ماده ای عایق به کار رفته است.

جنس ورق های فلزی و همین طور ماده عایق در قیمت گذاری ساندویچ پانل ها موثر است و در ادادمه این بخش به دسته بندی جنس آن ها می پردازیم.

جنس ورقه های فلزی ساندویچ پنل می تواند از انواع جنس هایی نظیر: ورق گالوانیزه، ورق آلوزنیک و یا ورق آلومینیومی باشد.

همین طور فوم تزریقی ساندویچ پنل ها  می تواند از جنس پلی یورتان و پلی استایرن باشد و یا به همین ترتیب با موادی نظیر پشم سنگ یا پشم شیشه تولید باشد.

انواع ساندویچ پانل ها کدام اند؟

پنل های پیش ساخته در دو نوع ساندویچ پنل های سقفی و ساندویچ پنل های دیواری موجود هستند که هر کدام از آن ها به فراخور نیاز مصرف کننده تهیه می شود.

روش نصب این دو نوع از پنل ها تفاوت هایی دارد که هزینه نهایی پروژه را تغییر می دهد. از این جهت می توان این مورد را نیز در تعیین قیمت ساندویچ پنل ها اثر گذار دانست.

تاثیر کیفیت بر قیمت گذاری ساندویچ پانل

می توان گفت این موضوع مهم ترین عامل در تعیین هزینه ی هر محصولی به شمار می رود و قیمت گذاری ساندویچ پانل ها نیز از این موضوع مستثنی نیستند.

در این قسمت می توان به برخی از مزایا و کاربرد های ساندویچ پنل ها اشاره کرد. زیرا طبیعی است که هرچه ویژگی های مثبت محصول بیشتر باشد مبلغ قابل پرداخت برای آن نیز به تبع آن بیشتر می شود.

از مهم ترین ویژگی های بارز هر نوع ساندویچ پنلی اعم از دیواری یا سقفی جلوگیری آن از نفوذ و ورود آب باران به درون سازه و همین طور مقاومت آن در برابر برودت است.

این نوع پانل ها علاوه بر مقاومت در برابر بارش های سنگین برف و باران در  برابر باد های شدید و طوفانی نیز مقاوم اند. به همین دلیل می توان استفاده از آن را برای هر نوع شرایط جوی و آب و هوایی مناسب دانست.

از مزیت های دیگر استفاده از ساندویچ پانل های دیواری، عایق بودن آن در برابر آلودگی های صوتی و ایجاد محیطی آرام و ساکت است.

همین طور عایق بودن ساندویچ پنل ها دربرابر سرما و گرما، موجب جلوگیری از هدر رفت و اتلاف انرژی می شود. این ویژگی پنل ها موجب کاهش مصرف سوخت و در نتیجه کاهش هزینه های ناشی از آن می شود که به مرور زمان شاهد تغییر چشم گیری در قبوض انرژی خواهید شد.

از خصوصیت های مهم دیگر پنل های پیش ساخته می توان به وزن سبک آن ها و در عین حال استحکام بالایشان اشاره کرد.

پارامترهای قیمت گذاری ساندویچ پانل

همان طور که گفته شد نوع مواد مصرف شده در تهیه پانل ها که شامل جنس عایق و جنس ورق های آن است از پارامتر های مهم قیمت گذاری ساندویچ پانل ها می باشد.

علاوه بر آن ابعاد ساندویچ پنل های مورد نظر که بر حسب متر مربع در نظر گرفته می شوند نیز عامل تاثیر گذاری برای تعیین هزینه های نهایی به شمار می رود.

با توجه به نوسانات دلار و عدم ثبات قیمت بازار می توانید برای اطلاع دقیق از هزینه انواع ساندویچ پنل ها با توجه به نیاز خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *