عوامل برتری ساندویچ پانل

عوامل برتری ساندویچ پانل بر مصالح سنتی

ساندویچ پانل ها

بطور قطع عوامل برتری ساندویچ پانل نسبت به مصالح سنتی انقدر زیاد هستند که سبب گردیده تا امروز بطور گسترده از آنها استفاده شود. اما قبل از پرداختن به عوامل برتری این مصالح ساختمانی جدید ابتدا تعریفی از آن ارائه بدهیم تا بدانید ساندویچ پانل ها چه نوع مصالحی ساختمانی هستند.

ساندویچ پانل ها طراحی ساده و ساندویچ گونه ای دارند به شکلی که از دو لایه ورق و یک هسته در میان آن تشکیل یافته اند. هم لایه ها و هم هسته میانی در ساندویچ پانل ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که برای جنس لایه ها از ورق های آلوزینک، گالوانیزه و آلومینیوم و برای جنس هسته میانی از عایق های پلی اورتان، پشم سنگ، پلی استایرن، XPX و… استفاده می گردد.

لذا طیف وسیعی از مهندسان و معماران که قصد ساخت انواع سازه و ساختمان را دارند.

عوامل برتری ساندویچ پانل

عوامل برتری ساندویچ پانل

به جهت وجود تعدد همین عوامل برتری ساندویچ پانل بر مصالح سنتی، مشتاق استفاده از این مصالح ساختمانی مدرن و امروزی‌ هستند. اگر کمی به ساخت و سازهای اطرافمان با دقت نگاه کنیم آثار استفاده از این مصالح نوین و مدرن را در ساخت انواع سازه و ساختمان اعم از سوله ها، خانه های پیش ساخته، سردخانه ها، کارگاه ها، مراکز پزشکی و امداد و نجات، مراکز پلیس، مراکز اسکان موقت چون کمپ های سیاحتی و تفریحی و… خواهیم دید.

اصولا ویژگی های ظاهری و ساختاری ساندویچ پانل ها بر خلاف مصالح سنتی از فرم های مدرن سازه و ساختمان سازی تبعیت می کند که همین موجب گشته تا به لحاظ ظاهری با سلایق جوامع مدرن امروز سازگارتر باشد. از اینرو شاهد استقبال گسترده ای از آنها هستیم.

و اما عوامل برتری ساندویچ پانل بر مصالح سنتی که می توان حتی آنها را به عنوان مزایای ساندویچ پانل ها شناخت شامل موارد متعددی است که هر یک می تواند دلیل انتخاب این مصالح ساختمانی جدید باشد.

از جمله مهمترین آنها می توان به سبک و کم وزن بودن ساندویچ پانل ها که باعث ایجاد فونداسیون سبک نیز خواهند شد، نصب و اجرای راحت آنها، به جهت آماده و پیش ساخته بودن این مصالح در مدت زمان کمتری به احداث پروژه سازه یا ساختمان می انجامند.

عوامل برتری ساندویچ پانل

در واقع از عوامل برتری ساندویچ پانل کاهش زمان اجرای پروژه ساخت و ساز می باشد، ارزان بودن در مقایسه با مصالح سنتی، مقاوم در برابر زلزله و ضربه و فشار، ضد حریق و رطوبت، ضد نفوذ حشرات و باکتری و میکروب، زیبایی منحصر به فرد با ظاهری مدرن و بروز، حمل راحت و آسان، امکان تعویض ساندویچ پانل کهنه با نو و… نیز از دیگر عوامل برتری ساندویچ پانل است.

با اینحال همینکه شما برای ساخت سازه و ساختمان مورد نظر خود دیگر به مصالح ساختمانی سنتی با ده ها تن مصالح نیاز ندارید، خود یک مزیت مهمی است که به کاهش هزینه های شما نیز خواهد انجامید. چون هزینه های تمام شده اجرای پروژه های ساخت و ساز، امروز یکی از معیارها و ملاک های مهم محسوب می شود.

به علاوه این مصالح ساختمانی در برابر خوردگی و زنگ زدگی از مقاومت بالایی برخوردار هستند و تعمیر و نگهداری بسیار کمتری به نسبت مصالح ساختمانی سنتی دارند. امروز از ساندویچ پانل ها غالبا برای پوشش سقف یا دیوار و بعضا کف استفاده می گردد.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »