ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی چیست  ؟

ساندویچ پانل سقفی از جمله محصولاتی است که در دنیای امروز شاهد استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز هستیم  . جالب است بدانید ابتدا صنعتگران از این محصول تنها در ساخت قطارها و هواپیماها  استفاده میکردند  ولی در حال حاضر مشاهده میکنیم این محصول با گذشت زمان و بالا رفتن میزان کیفیت و انعطاف پذیری در صنایع مختلفی همچون صنعت ساختمان هم مورد استفاده قرار میگیرد. 

عمدتا صنعتگران ومتخصصان اهل  فن از این پانل های سقفی (sandwich panel)  به دلیل عوامل محیطی داخلی و خارجی همچون، نور خورشید، رطوبت هوا، صدا و صوت، باران و برف در سقف ساختمان های صنعتی، تجاری، کشاورزی و کار خانه ها استفاده میکنند. این پانل سقفی  با ساندویچ پانل دیواری شباهت زیادی دارد .که  از قرار گرفتن پشم سنگ یا پلی استایرن و یا پلی اورتان بین دو لایه فولادی یا آلومینیومی تولید میشود.

لازم به ذکر است که بگوییم ساندویچ پانل سقفی را میتوان به عنوان پانل بسیار سبک ، مقاوم و مدرن در دسته مصالح ساختمانی شناخت که استفاده از آن موجب بی نیازی از مصالح سنتی میشود، نصب آن بسیار ساده بوده فقط کافی است پانل سقفی را روی آهن و فولاد قرار و با ابزار و یراق های استاندارد آنرا به سازه متصل کنید .  پانل های سقفی در دو نوع یک نوع پانل سه گام و دیگری پنج گام تولید میشود .

امروزه با بهره گیری از وجود ساندویچ پانل ها این امکان برای ما فراهم است که در کوتاه ترین زمان ممکن موفق به ساخت سازه هایی شویم که از مقاومت و ایمنی بالایی برخوردارند.

انواع ساندویچ پانل سقفی

جهت دریافت اطلاعات دقیق برای خرید ساندویچ پانل سقفی با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

دلایل استفاده از ساندویچ پانل سقفی  ؟

ساندویچ پانل سقفیویژگی های ساندویچ پانل سقفی

  • خاصیت انقباض و انبساط پایین و مستحکم در برابر رطوبت 
  • مقاوم در برابر آلودگی با عایق فوم پلی اورتان 
  • مقاوم در برابر رانش زمین و زلزله 
  • در صورت بروز حادثه دچار آسیب کمتری میشوند و ایمنی بیشتری دارند
  • سازگار  بامحیط زیست 
  • مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی 
  • عایق اشعه ماوراء بنفش/  به دلیل استفاده از ورق های آلوزینک 
  • در برابر زنگ زدگی نیز مقاوم/ استفاده از لایه ورق آلوزینگ این ویژگی را فراهم میسازد.

ابعاد ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل های سقفی ابعادی مختلف بسته به نیاز مشتری  از طول 2  متر تا 12 متر و ضخامت از 4 سانتی متر تا 15 سانتی متر و عرض ثابت از 1.8 متر تولید میشود . همانطوز که گفته شده مشتریان میتوانند با توجه به نیاز خود ابعاد ساندویچ پنل و ضخامت آنرا را به دلخواه خود سفارش دهند . بطور مثال افرادی که میخواهند از این ساندویچ پانل سقفی برای ساخت سرد خانه ها استفاده کنند، عمدتا ابعادی با طول 6 متر و ضخامت 8 سانت به بالا را سفارش میدهند تا بتوانند در هزینه های خودصرفه جویی کنند.

آموزش نصب ساندویچ پانل سقفی چگونه است ؟

 پانل های سقفی توسط پیچ و مهره واشر دار به سازه متصل میشوند.  اتصال از نوع پیچ مهره دارای استاندارد لازمه برای اتصالات می‌باشد. فاق و زبانه موجود در اتصال ساندویچ پنل، موجب همپوشی گام پر و گام خالی میشود که در فرایند نصب و آب‌بندی سقف‌ها دارای اهمیت بالایی بوده که همین امر باعث آسان تر شدن در نصب میگردد.

بطور کلی امروزه اگر بخواهیم سازه ایی استاندارد و با نهایت صرفه جویی داشته باشیم متریال و مصالح بسیاری در اختیارمان هست که میتوانیم با استفاده ازآن ها ساختمان یا مکان مورد نظری امن و اصولی بسازیم.