ساندویچ پانل های سقفی

مزایای ساندویچ پانل های سقفی

ساندویچ پانل های سقفی

به فراخور پیشرفت هایی که در غالب عرصه های زندگی خود به دست آورده است، بشر در حوزه های دیگر نيز از جمله در صنایع ساختمانی هم پیشرفت های چشمگیری داشته است به طوری که امروزه شاهد شکل جدیدی از مصالح ساختمانی به نام ساندویچ پانل هستیم.

ساندویچ پانل همانطور که از اسم آن نیز می توان گفت نوعی مصالح ساختمانی است که طراحی آن به صورت ساندویچ است یعنی اینکه از دو لایه و یک هسته میانی تشکیل یافته است. همچنین از میان ساندویچ پانل ها، نوعی از آنها که برای پوشش سقف به کار می رود با نام ساندویچ پانل سقفی شناخته می شود که برای سقف سازه و ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

ساندویچ پانل های سقفی

اصولا ساندویچ پانل های سقفی بر اساس جنس لایه میانی آنها به دو صورت مرسوم تولید می گردند که یکی از جنس پلی اورتان و دیگری از جنس پلی استایرن است.

قطعا هر محصولی که امروز مورد استفاده قرار می گیرد یک سری مزایا و ویژگی های بارز داشته که توانسته به استفاده عمومی و رایج برسد. از این رو ساندویچ پانل سقفی نیز به عنوان یکی از انواع مصالح ساختمانی جدید دارای مزایای بسیاری است که باعث گشته تا بسیاری از مهندسین برای ساخت بسیاری از سازه ها و ساختمان ها از این مصالح پرکاربرد بهره ببرند.

ساندویچ پانل ها ممکن است تفاوت هایی در نوع ورق لایه ها یا ساختار خود داشته باشند مثلا ساندویچ پانل های به شکل ذوزنقه با دو ورق از جنس گالوانیزه یا ساندویچ پانل های سقفی با پیچ مخفی، یا ساندویچ پانل های دو گام و سه گام و… که هر یک مزایای منحصر به فردی دارند.

اگر بخواهیم بطور کلی از مزایای ساندویچ پانل های سقفی بگوییم شامل موارد متعددی می شود در اینجا به برخی از مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

در اینجا بخوانید : قیمت ساندویچ پانل سقفی

مزایای ساندویچ پانل های سقفی

_ قیمت های به مراتب ارزان تر و مقرون به صرفه تر به نسبت مصالح ساختمانی سنتی دارند.

_ وزن بسیار سبک و حمل و نقل راحت و آسان

_ برخورداری از قابلیت ضد حریق بودن

_ دارای رنگ بندی های متنوع که این امکان را برای سلیقه های مختلف فراهم می آورد که متناسب با سلیقه خود رنگ بندی دلبخواهشان را انتخاب کنند.

_ دارای استحکام و مقاومت بالا که طول عمر بالای این محصولات را تضمین می‌نماید.

_ سازگاری با شرایط آب و هوایی مختلف و اقلیم های گوناگون

_ امکان فرآیند مونتاژ و همینطور دمونتاژ کردن آن

_ مقاومت زیاد در برابر فرآیندهای انبساط یا انقباض

_ در برابر رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

_ به گونه ای ساخته شده اند که در برابر آلودگی مقاومت بسیار خوبی داشته باشند.

_ در برابر بلایای طبیعی چون زلزله مقاوم هستند.

_  مانند یک عایق صوتی و حرارتی مطلوب عمل می کنند.

_ در مقابل مواد شیمیایی و حشرات مقاوم هستند.

_ در مدت زمان کمتری نصب و اجرا می گردند. مثلا برای ساخت یک سقف با مصالح سنتی شاید حدود یک ماه زمان ببرد تا ساخته شود در صورتی که ساخت سقف با ساندویچ پانل های سقفی تنها در چند روز امکان پذیر است.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »