ساندویچ پانل طرح آجر

ساندویچ پانل طرح آجر

ساندویچ پانل طرح آجر یکی از انواع جذاب و محبوب در میان پانل های ساندویچی است که به لحاظ برخورداری از ظاهری زیبا و خاص، مورد توجه اکثر مهندسین و یا پیمانکاران واقع شده است. همانطور که از نام این ساندویچ پانل مشخص است، بدنه آن با استفاده از برچسب های سه بعدی به خصوصی، طراحی و پوشانده شده که نمای فوق العاده ای را برای فضای مورد نظر به وجود می آورد.

البته بد نیست این نکته را مد نظر داشته باشید که استفاده از ساندویچ پانل های دکوراتیو، هیچ نوع مزیت و عامل برتری خاصی در ماهیت و ساختار این پانل ها ایجاد نکرده و تنها از جنبه بصری و زیبایی، برتر از سایر محصولات هستند.

در ادامه از سایت مدرن پنل تولیدکننده ساندویچ پانل های دیواری، سقفی و پلی اورتان توضیحات بهتر و کاملتری را در باره ساندویچ پانل طرح آجر ارائه خواهیم کرد.

ساندویچ پانل طرح آجر

ویژگی ساختاری پانل های طرح آجر

به طور کلی ساندویچ پانل های دکوراتیو در طرح های متنوعی همچون چوب و آجر در بازار مشاهده می شوند. تولید این نوع از ساندویچ پانل ها و مشخصات ساختاری آنها، همانند سایر محصولات از دو ورق فلزی از جنس های گالوانیزه، آلوزینک و یا آلومینیوم بوده که در هسته میانی آنها از انواع عایق های مورد استفاده در ساخت این سازه ها به ویژه عایق نسوز پلی یورتان، استفاده می شود.

اما پروسه طراحی و نصب برچسب های سه بعدی بر روی آنها مطابق با اصول و استانداردهای ویژه صورت می پذیرد که موجب ماندگاری بالای آن در برابر شرایط متغیر جوی می شود. البته سفارش و تولید ساندویچ پانل طرح آجر نیز متناسب با نوع نیاز و کاربرد آنها در ابعاد و ضخامت های مختلف، امکانپذیر خواهد بود.

کاربرد پانل های طرح آجر

همانطور که می دانید تمام انواع پانل‌های دکوراتیو، بیشتر به جهت طراحی و زیبایی بخشی به نمای سازه، کارایی دارند. ساندویچ پانل‌های طرح آجر نیز غالبأ به همین منظور تهیه و استفاده می شوند. از طرفی طراحی خاص این محصولات و استفاده از پیچ های مخفی، کمک می کند که ضمن پوشاندن اجزای این پانل ها، زیبایی بیشتری نیز به محیط ببخشد.

به همین منظور علاوه بر کارایی گسترده این پانل ها در ساخت انواع فضاها مانند سوله و یا اتاق حمل بار، امکان استفاده از ساندویچ پانل طرح آجر به عنوان پارتیشن و یا دیوارکشی داخلی ساختمان نیز بسیار گسترش یافته است.

ساندویچ پانل طرح آجر

مزایای استفاده از ساندویچ پانل طرح آجر

این نوع از پانل های طرح دار، دارای تمامی مزایا و مشخصات تمام انواع ساندویچ پانل ها هستند و همانگونه که اشاره شد، تنها وجه برتری این پانل های دیواری، زیبایی و جلوه ای است که به نمای دیوار و ساختمان می بخشند.

با این حال برخی از مزایای مشترک ساندویچ پانل طرح آجر و سایر پانل ها می تواند شامل؛ عایق مناسب صوت، عایق فوق العاده دما و حرارت، کاهش مصرف انرژی، سهولت و سرعت در حمل و نصب، مقاومت در برابر آتش سوزی و مقرون به صرفه بودن آنها باشد.

بنابراین امکان نصب و بهره مندی از مزایای این محصول در تمام مکان‌هایی که زیبایی فضا و دیوارهای آن مهم و مورد توجه است، در هر ابعاد و اندازه ای وجود خواهد داشت.

قیمت ساندویچ پانل طرح آجر

قیمت ساندویچ پانل‌ طرح آجر یا دکوراتیو ، به رغم برخورداری از زیبایی و تنوع رنگ بی نظیر، چندان دور از ذهن نیست و همانند سایر ساندویچ پانل ها متناسب با عوامل مختلف تعیین می شود. در واقع این اندازه و ابعاد پانل و همچنین ضخامت محصول است که تعیین کننده قیمت نهایی آن می باشد. ضمن آنکه تاثیر مواد اولیه به کار رفته در تولید را نیز نباید نادیده گرفت. از طرف دیگر، نوسانات ارزی و تاثیر مستقیم آن بر روی متریال وارداتی مانند ورق های فلزی آلوزینک نیز بر قیمت ساندویچ پانل طرح آجر کاملا محسوس بوده و عامل دیگری در تفاوت قیمت آنها خواهد بود.

نتیجه گیری

شاید عده زیادی از افراد به رغم اطلاع از مزایا و ویژگی های تمام انواع ساندویچ پانل ها و به دلیل ظاهر ساده و فارغ از جذابیت، در استفاده از آنها دچار تردید می شدند. اما امروزه با به بازار آمدن سبک های جدید تولید این محصولات و تنوع طرح و رنگ، کاربرد این دسته از سازه های پیش ساخته در بخش های مختلف ساختمان، گسترش چشمگیری پیدا کرده است. درواقع اکنون ساندویچ پانل های دکوراتیو و طرح دار تمام سلایق را تحت پوشش قرار داده و دست همه افراد را در انتخاب طرح مورد نظر خود باز گذاشته است.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »