ساندویچ پانل ها مصالح پیش ساخته ای هستند که جایگزین مصالح سنتی در ساخت و ساز شده اند. از انواع آن ها می توان به ساندویچ پانل های سقفی و دیواری اشاره کرد.

در ادامه این مطلب شما را با کاربرد های ساندویچ پانل سقفی و انواع آن آشنا می کنیم. زیرا که استفاده از آن بجای آجر و سیمان وسایر مصالح ساختمانی از این قبیل از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پنل ها از لایه های متراکم و فشرده ای تشکیل شده اند که شامل یک هسته میانی است که با دو لایه فلزی پوشیده شده است.

جنس این هسته میانی از یک فوم عایق است که از پلی یورتان یا پلی استایرن ساخته شده است.

در ادامه این مطلب به موضوع ساندویچ پانل های سقفی می پردازیم که مهم ترین عضو برای هر ساختمان و یا سازه های از پیش ساخته ای به شمار می رود.

ویژگی های پنل سقفی با کیفیت

آب بند بودن پنل سقفی و عدم نفوذ آب و باران به درون آن از ویژگی های مهم پنل های سقفی است.

به همین دلیل علاوه بر دقت در هنگام نصب پانل ها، استفاده از قطعات با کیفیت به جهت ایجاد هم پوشانی مناسب از لازمه های هر ساندویچ پانل سقفی به حساب می آید.

برای بهتر شدن عملکرد ساندویچ پانل های سقفی در انتها آبرو فلاشینگ استفاده می شود.

این سقف های پیش ساخته مقاومت بیشتری در برابر بارش های برف و باران و همچنین نور و اشعه های آفتاب نسبت به سقف های قدیمی دارند.

از ساندویچ پنل های سقفی برای سقف سوله ها و انبار ها و سیلو ها، کانکس هاو کانتینر ها، سردخانه های ثابت و متحرک و…. اسفتاده می شود. درادامه نیز به سایر کاربرد ها و موارد مصرفشان اشاره می کنیم.

انواع دسته بندی ساندویچ پانل های سقفی

این نوع پنل ها با توجه به جنس هسته و ورقه های آن و حتی تعداد لایه ها و ضخامتشان در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند که در زیر نام برده می شود.

 مدل های پنل سقفی

ورقه های پنل سقفی

پنل های سقفی بر اساس جنس ورقه های به کار رفته در آن  نیز در دسته بندی دیگری مطابق آن چه در این بخش نوشته شده، قرار می گیرند.

جنس فوم تزریقی

و همین طور می توان ساندو پانل های سقفی را بر اساس لایه میانیشان  به روش زیر تقسیم بندی نمود.

پنل سقفی جایگزین مناسبی برای سقف و پشت بام های قدیمی و سنتی است زیرا علاوه زیبایی، فواید فنی زیادی دارد که تعدادی از مزیت های آن را را نام می بریم.

مزیای استفاده از پنل های سقفی

همان طور که گفته شد امروزه استفاده از ساندویچ پانل های سقفی که جزو مصالح مدرن محسوب می شوند، طرفداران زیادی پیدا کرده اند و توانسته جایگاه خوبی به ویژه در بخش های صنعتی به دست آورد.

برخی از دلایل این محبوبیت را به اختصار در ادامه این متن توضیح می دهیم.

ساختار و نصب پنل های سقفی

ضخامت نرمال پانل های سقفی بین 4 تا 15 سانتیمتر بسته به نیاز مشتری و کاربرد آن متغیر می باشد.

نصب ساندویچ پنل ها خیلی سریع و راحت توسط متخصصین انجام می شود. به این صورت که این ورقه ها دارای نر و مادگی هستند که متخصصان با دقت بالا صفحات را اورلب و هم پوشانی می کنند و دربین آن ها از واشر و نوار های مخصوص به جهت جلو گیری بیشتر از نفوذ آب، استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *