ساندویچ پانل در سوله

مزایای استفاده از ساندویچ پانل در سوله

مزایای استفاده از ساندویچ پانل در سوله

ساندویچ پانل به مصالحی گفته می شود که در ساخت و ساز کاربرد فراوانی دارد. این وسیله جایگزین مناسبی برای مصالح سیمانی و آجری شده است و به وسیله آن میتوان سازه های بزرگ و وسیع را در زمان کوتاه تری به پایان رساند به همین دلیل یکی از ایده آل ترین مصالح استفاده از ساندویچ پانل در سوله ها می باشد. ساندویچ پانل از دولایه فلزی تشکیل شده است که یک هسته عایق حرارت و صدا را احاطه کرده اند.

ساندویچ پانل به دلیل شکل ساختاری و مواد اولیه ای که دارد، از مزایا و ویژگی های بسیاری برخوردار است. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای استفاده از ساندویچ پنل در سوله بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

ساندویچ پانل در سوله

مزایا و ویژگی های ساندویچ پانل در سوله

ساندویچ پانل مزایا بیشماری داشته که از جمله آن ها عبارت اند از: مقاومت در هوای گرم و سرد، سبک وزن بودن، مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی، مقاومت در برابر رطوبت، آسان در حمل و نصب، مقرون به صرفه اقتصادی، تنوع بسیار زیاد در رنگ بندی و …

مقاومت در برابر دما

پانل های ساندویچی بنا به ساختاری که دارند، عایق مناسبی در برابر برودت هوا می باشند. همچنین این پانل ها از توانایی عدم انتقال حرارت و گرما بهره مند هستند. از این رو هم به عنوان حفظ دمای محیط داخل بسیار کارآمد هستند و هم برای کنترل آتش در هنگام وقوع آتش سوزی و این مقاومت یکی از دلایل عمده استفاده از ساندویچ پانل در سوله ها می باشد.

مقاومت در برابر آسیب ها

انواع آسیب های مختلف عبارت است از رطوبت، پوسیدگی و خوردگی که بلای جان سازه های بتنی و فولادی شده اند. پانل های ساندویچی مقاومت بسیار خوبی در برابر این آسیب ها داشته و از این رو با خیال راحت می توان از آن ها استفاده کرد.

سهولت در استفاده

به طور کلی به دلیل وزن کمی که دارند، به راحتی از کارخانه تولیدی به محل نصب حمل می شوند. همچنین در محل نصب نیز، به راحتی و بدون نیاز به دانش تخصصی می توان آن ها را به هم وصل کرد. همچنین این ابزار به راحتی در مناطق صعب العبور نیز، قابل استفاده هستند.

هزینه ها

اغلب مردم تصور می کنند ساندویچ پانل ها بخاطر ویژگی های زیادی که دارند، گران قیمت هستند. در حالی که قیمت ساندویچ پانل بسیار ارزان تر از سایر ابزار و مصالح می باشد. همچنین در ساخت سوله، سریع ترین راه بازگشت سرمایه حساب می شود.

تنوع

ساندویچ پانل ها دارای رنگ بندی بسیار متنوعی هستند. از این رو هر فردی با هر سلیقه ای که دارد به راحتی می تواند به جست و جوی طرح دلخواه و خریداری آن اقدام نماید. از جمله محبوب ترین رنگ های این پانل ها برای سوله رنگ سفید و آبی می باشد.

سازگاری با محیط

ساندویچ پانل ها به دلیل مواد اولیه و ساختاری که دارند، با محیط زیست کامل سازگاری داشته و آری از هرگونه آلاینده های شیمیایی و مضر برای طبیعت هستند. از این رو، محبوبیت زیادی در بین حامیان محیط زیست پیدا کردند.

نفوذ ناپذیری

در حقیقت ساندویچ پانل ها را می توان مصالح غیرقابل نفوذ نامید. همانطور که پیش تر گفتیم این مصالح عایق کاملی در برابر حرارت و برودت می باشند. از آن گذشته، این مصالح در برابر حشرات و جانوران مختلفی نظیر موش، سوسک، مورچه و … کاملا نفوذ ناپذیر هستند.

عمر طولانی

استفاده از ساندویچ پانل در سوله به دلیل مقاومت بسار بالا در برابر عواملی چون دما، رطوبت، ترک خوردگی، پوسیدگی، خوردگی، نفوذ حشرات و حیونات مختلف، باعث طول عمر بسیار بالایی می گردد. در واقع می توان با یک بار نصب ساندویچ پانل سالهای زیادی از آن استفاده کرد.

سخن پایانی

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت، ساندویچ پانل ها مصالحی هستند که به دلیل برخورداری از ویژگی هایی نظیر مقاومت در هوای گرم و سرد، سبک وزن بودن، مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی، مقاومت در برابر رطوبت، آسان در حمل و نصب، مقرون به صرفه اقتصادی، تنوع بسیار زیاد در رنگ بندی و… محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم سراسر جهان پیدا کرده است. ساندویچ پانل کاربرد های بسیار زیادی دارد و در ایران نیز استفاده از ساندویچ پانل در سوله به وفور مشاهده می شود.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »