ساندویچ پانل با کیفیت

ویژگی های ساندویچ پانل با کیفیت

ساندویچ پانل با کیفیت

امروزه ساندویچ پانل ها به دلیل امکانات و ویژگی هایی که دارند جایگاه خود را در صنعت ساخت و ساز تثبیت کرده اند. در پی رشد تقاضا برای استفاده از این مصالح، شرکت ها و تولیدی های مختلفی برای ساخت ساندویچ پانل دست به کار شدند.

از این رو امروزه می توان ساندویچ پانل های مختلفی را در کیفیت و قیمت های مختلفی پیدا کرد. در این مقاله سعی داریم به بررسی همه جانبه ساندویچ پانل ها پرداخته و پارامتر هایی را که در کیفیت این مصالح تاثیر دارند، را شرح دهیم و شما را در انتخاب هر چه بهتر، یک ساندویچ پانل با کیفیت راهنمایی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

ساندویچ پانل با کیفیت

ویژگی های ساندویچ پانل با کیفیت:

استحکام مقاومت در برابر ضربه

استحکام و مقاومت پانل ها در برابر ضربه و استقامت آن ها در برابر عواملی نظیر زلزله، مهم ترین ویژگی تاثیر گذار آن بر روی کیفیت است. چرا که باعث در امان ماندن جان و مال ساکنین آن مکان می شود.

عایق بندی و نفوذ ناپذیری

نفوذ ناپذیری در برابر صدا و حرارت یکی دیگر از پارامتر های تعیین کننده کیفیت یک ساندویچ پانل می باشد. این عامل مستقیما به هسته میانی که به عنوان عایق در پانل قرار می گیرد بستگی دارد. امروزه عایق بندی پانل ها از لحاظ صوتی، برای حفظ آرامش و جلوگیری از ورود صدا های اضافی به درون خانه انجام می شوند.

همچنین نفوذ ناپذیری در برابر حرارت نیز، به جلوگیری از آتش سوزی و گسترش آن می انجامد. از دیگر پارامتر های ساندویچ پانل، نفوذ ناپذیری آن در برابر حمله حشرات و جانوران می باشد.

ساندویچ پانل با کیفیت

طول عمر و دوام

یکی از پارامتر های مهم در تعیین کیفیت یک ساندویچ پانل، طول عمر و دوام این مصالح می باشد. ساندویچ پانل با کیفیت از دوام بالایی در برابر عواملی همچون، خوردگی، رطوبت، پوسیدگی و… داشته و طول عمر آن ها نیز چندین و چند سال می باشد.

وزن

وزن ساندویچ پانل ها تاثیر زیادی بر روی کیفیت این مصالح می گذارد. به طوری که ساندویچ پانل با کیفیت از وزن سبکی برخوردار می باشد. سبک وزن بودن یک پانل ساندویچی، باعث نصب آسان و سریع آن ها شده و در صورت سقوط احتمالی تحت عوامل بیرونی همانند زلزله، خطر جانی و مالی بسیار کمی را ایجاد می کنند.

به عنوان سخن پایانی می توان گفت هر چند تقاضای افراد برای خرید پانل های ساندویچی باعث ایجاد بازار رقابتی شده و شرکت های مختلفی با هدف تولید ساندویچ پانل با کیفیت سعی در جذب مشتری دارند، اما با این همه حال افرادی سودجو، از بازار خرید و فروش سو استفاده کرده و پانل های ساندویچی بی کیفیتی را روانه بازار کرده اند.

از این رو جهت آشنایی شما با عوامل و پارامتر های تعیین کننده کیفیت یک ساندویچ پانل، سعی کردیم تا حدالامکان جلو این سو استفاده را بگیریم. شما نیز اگر قصد خرید ساندویچ پانل را به عنوان مصالح ساختمانی برای ساخت خانه خود دارید، بهتر است با فردی که اطلاعات کاملی از این مصالح دارد، به خرید اقدام کنید. همچنین بهتر است در خرید ساندویچ پانل پارامتر های همچون، عایق بندی، مقاومت، وزن سبک و … را مد نظر قرار دهید.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »