قیمت خرید ساندویچ پنل

قیمت خرید ساندویچ پنل و مزیت های آن

بهترین قیمت خرید ساندویچ پنل

ساندویچ پانل ها از دو طرف دارای ورق در قسمت رویی و زیرین و همچنین بخش هسته عایق فلزی می باشند. جنس هسته میانی ساندویچ پانل نسبت به کاربردی که در سازه ها و مکان های مختلف دارند متفاوت است و عموما از ترکیبات پلی اورتان، پشم سنگ و یا پلی استایرن ساخته می شود.

روکش فلزی سطح ساندویچ پانل ها نیز از جنس آلومینیوم، آلوزنیک و یا گالوانیزه می باشد که البته می توان به صورت ترکیبی از هر دو نوع فلز نیز استفاده کرد. عوامل زیادی بر قیمت خرید ساندویچ پنل ها تاثیر می گذارد.

در این مقاله قصد داریم با ویژگی و بهترین قیمت خرید ساندویچ پنل آشنا شویم. پس تا انتها همراه ما باشید.

قیمت خرید ساندویچ پنل

ویژگی و مزیت های ساندویچ پانل ها:

– مقاومت بالا در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله و طوفان

– مقاومت بالا در برابر آتش سوزی

– امکان نصب شدن ساندویچ پانل به همه سازه های فلزی

– سازگاری با محیط زیست

 – نصب آسان، بدون نیاز به قالب بندی

– قیمت پایین و هزینه نصب مناسب نسبت به مصالح دیگر

– مقاوم در برابر خوردگی حشرات

– عایق حرارتی و صوتی مناسب

– ضد قارچ و ضد باکتری

– ضد ساییدگی

با توجه به شرایط نوسانات بازار ، قیمت ساندویچ پانل ها به صورت روزانه تغییر می کند. به همین دلیل مطلع بودن از قیمت روز ساندویچ پنل ها در بازار برای مشتریان و کارفرمایان بسیار مهم می باشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت خرید ساندویچ پنل

قیمت خرید ساندویچ پنل یکی از عوامل مهمی است که در تصمیم گیری مهندسان و کارفرمایان پروژه ها نقش اساسی دارد. چرا که علاوه بر ویژگی هایی نظیر مقاومت، استحکام و زیبایی نمای سازه، مقرون به صرفه بودن ساندویچ پانل نیز برای آنها دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

قیمت خرید ساندویچ پنل

با توجه به اینکه در پروژه های بزرگ ساخت و ساز مانند سوله های بزرگ صنعتی و تجاری، کارخانه جات ، کارگاه های صنعتی، سالن های بزرگ صنعتی و پرورش دام و طیور، سردخانه های نگهداری محصولات کشاورزی، سالن های ورزشی و … متراژ بالایی از ساندویچ پانل دیواری و سقفی استفاده می شود به همین دلیل تغییر در قیمت حتی خیلی کم در قیمت ساندویچ پنل ها در آخر بطور چشم گیری مشخص می شود.

از عوامل مختلفی که بر قیمت خرید ساندویچ پنل تاثیر می گذارد می توان به جنس هسته عایق ، جنس ورق ، متراژ، پوشش سطحی پانل، طرح انتخابی پانل سقفی و دیواری، مساحت ، مکان سازه  و… اشاره کرد.

به عنوان مثال ساندویچ پانل از جنس پلی استایرن نسبت به ساندویچ پانل از جنس پلی اورتان و پشم سنگ دارای قیمت ارزان تری می باشد. حتی قیمت ساندویچ پانلی که از جنس پشم سنگ با روکش آلومینیوم  است نیز متفاوت با قیمت همین ساندویچ پانل با روکش گالوانیزه است. در نتیجه بهتر است برای کاهش هزینه های مربوط به خرید و نصب ساندویچ پانل ها، آن ها را متناسب با مکان و سازه مورد نظر و ویژگی های هر یک از ساندویچ پانل ها ، انتخاب کرد.

برای مثال اگر می خواهید از ساندویچ پانل برای پوشش سقف و دیوار ساختمانی استفاده نمایید که در برابر آتش مقاومت چندانی نداشته باشد و فقط مقاومت و استحکام کار برای شما مهم باشد، می توانید از ساندویچ پانل پلی استایرن استفاده نمایید که مقرون به صرفه تر از سایر ساندویچ پانل ها می باشد.

تعیین قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل براساس متراژ آن با توجه به ضخامت، نوع عایق هسته ای و ورق بالا و زیر آن انجام می شود . برای محاسبه قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری یا سقفی می توان از فرمول هایی که در ادامه گفته می شود استفاده کرد.

– محاسبه فی ساندویچ پانل دیواری در یک متر                 عرض مفید  × طول 1 متر

– محاسبه فی ساندویچ پانل سقفی در یک متر                عرض مفید × طول 1 متر

با توجه به شرایط روز و نوسانات بازار، روزانه قیمت خرید ساندویچ پنل ها در حال تغییر است و متناسب با شرایط بازار به مشتریان عرضه می گردند. به همین علت همانطور که پیش تر گفتیم اطلاع مشتریان و کارفرمایان از آخرین قیمت در بازار روز بسیار ضروری است.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »