ایمنی ساندویچ پانل

بررسی ایمنی ساندویچ پانل ها

ساندویچ پانل ها به مصالحی گفته می شود که دو لایه ورق سبک و نازک یک هسته میانی از فوم عایق را در بر گرفته است. به دلیل افزایش محبوبیت این مصالح، و کاربرد گسترده آن در زمینه ساخت و ساز، لازم دانستیم تا ایمنی ساندویچ پانل را که از مزایای بسیار مهم این مصالح است در برابر عوامل مختلف بررسی کرده و نتایج را برایتان شرح دهیم . پس با ما همراه باشید.

ایمنی ساندویچ پانل در هنگام نصب و راه اندازی

ساندویچ پنل ها به راحتی و بدون تخصص خاص نصب می شوند  و برای نصب آن ها به هیچ دستگاه خاصی نیاز نیست. همچنی به دلیل سبک وزن بودنشان، هنگام سقوط احتمالی، ضررات کمتری نسبت به مصالحی نظیر آجر و … به انسان ها و وسایلی نظیر ماشین، آسفالت و … وارد می شود. همچنین نصب این مصالح زمان بر نبوده و به راحتی و در اسرع وقت انجام می شود.

ایمنی ساندویچ پانل در برابر آتش

به دلیل برخورداری از یک هسته میانی عایق، مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارند. این ویژگی بخصوص در ساندویچ پانل های پلی اورتان دیده می شود. ساندویچ‌ پانل ها به دلیل برخورداری از یک فوم در هسته میانی، آتش را گسترش نداده و دودزا نیستند. ویژگی کند سوز بودن پنل ساندیچ به مهار آتش تا مدت زمان مشخصی کمک می کند.

ایمنی ساندویچ پانل

ایمنی ساندویچ پانل ها در برابر نفوذ حشرات و جانوران

فوم موجود در لایه میانی این پانل ها در برابر نفوذ هر گونه از حشرات و جانوران مقاوم می باشد. همچنین این پانل ها به دلیل قابلیت شست و شویی که دارند، از نظر بهداشتی نیز بسیار حائز اهمیت هستند.

ایمنی ساندویچ پانل در برابر زلزله

ساندویچ پانل از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده و استحکام آن ها به عنوان بخش تعیین کننده ای از یک سازه مورد قبول مهندیسن می باشد. این سازه ها علاوه بر تعیین استقامت و مقاومت لازم برای یک سازه، وزن بسیار کمی نسبت به مصالحی نظیر آجر و امثال آن دارد. از این رو در صورت سقوط در اثر زلزله، آسیب کمتری نسبت به سایر اجرا وارد می کنند. همچنین ساختار و طراحی این پانل ها به گونه ای است که در صورت خرابی قطعه قطعه می شوند و همین عامل باعث جلوگیری از حوادث و آسیب های مالی و جانی می شود.

سخن پایانی

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت ساندویچ پانل، با اینکه سبک وزن هستند، اما از مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه برخوردار بوده و استحکام آن ها از نظر مهندسین تایید شده است؛ در نتیجه در برابر زلزله مقاومت لازم را دارند. از آن گذشته در هنگام خرابی احتمالی در برابر زلزله، ساندویچ پانل ها قطعه قطعه شده و به این صورت مانع هر گونه آسیبی به جان و اموال افراد می شوند. همچنین از دیگر ویژگی های این پانل ها، ایجاد ایمنی در زمینه های مختلف از جمله حمله حشرات و حیوانات، آتش سوزی و گسترش آن، خطرات ناشی از نصب در محل و … می باشد.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »