انواع ساندویچ پانل پلی اورتان

انواع ساندویچ پانل پلی اورتان ، مزایا و کاربردها

انواع ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل به مصالحی گفته می شود که دو صفحه فلزی یک هسته عایق را محاصره کرده اند. این مصالح به دلیل ویژگی و مزیت هایی که دارند، جایگزین مناسبی برای مصالح سیمانی و آجری، در صنعت ساختمان سازی شده اند.

ساندویچ پانل ها در دسته بندی های مختلفی تولید می شوند. یکی از معروف ترین این دسته ها، ساندویچ پانل پلی اورتان می باشد. در این مقاله قصد داریم ابتدا با مفهوم پلی اورتان آشنا شده و سپس انواع ساندویچ پانل پلی اورتان را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

انواع ساندویچ پانل پلی اورتان

پلی اورتان

به ماده شیمیایی حاصل از واکنش پلی ال‌ها و ایزوسیانات‌ها پلی اورتان‌ گفته می شود. امروزه این محصول در دو نوع PUR و PIR تولید و به بازار عرضه می شوند. هر کدام از این نوع ها ویژگی های خاص خود را داشته و با هدف های خاصی در پانل های ساندویچ مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای ساندویچ پانل پلی اورتان

 • وزن پایین
 • نصب آسان
 • ضد آب
 • عمر طولانی
 • مقاومت بالا
 • عدم خوردگی توسط حشرات
 • مقاومت بالا در برابر آتش
 • تنوع زیاد
 • اقتصادی بودن
 • و…

انواع ساندویچ پانل پلی اورتان

 

ساندویچ پانل پلی اورتان PUR

در واقع پلی اورتان PUR شناخته شده ترین نوع عایق حرارتی است که در ساندویچ پانل مورد استفاده قرار میگیرد. در تولید ساندویچ پانل های این نوع، از پلی اورتان جامد استفاده می کنند. برای بدست آوردن این فوم عایق، تركيب های مختلف از جمله پلیول، ایزوسیانات، گاز پف زا و انواع كاتاليست‌ها را با یکدیگر ترکیب می کنند.

شایان ذکر است این پانل در دمای بسیار بالاتر نسبت به سایر پانل ها آتش می گیرد. این ویژگی باعث حفظ جان و مال افراد ساکن خانه ها یا مکان هایی که از این ساندویچ پانل ها استفاده شده است، می شود.

انواع ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان PIR

این پانل نیز در برابر آتش کاملا مقاوم است. برای ساخت ساندویچ پانل پلی اورتان PIR از پلی ایزوسیانورات استفاده می کنند. این پانل در برابر آتش سوزی، شعله ور نشده در نتیجه از گسترش آتش سوزی جلوگیری می کند.

بد نیست از این نکته آگاه باشید که محصولات ساختمانی PIR بسیاری از ملزومات شرکت بیمه در رابطه با مقاومت در برابر آتش را برآورده می کند. در نظر بگیرید که علاوه بر مزیت مهم ضد حریق بودن ساندویچ پانل پلی اورتان PIR، این پانل دارای مزایا و ویژگی های دیگری نیز است که عبارت اند از:

 • جذب رطوبت بسيار پايين
 • عدم جذب باكتري
 • عدم لانه گزيني هرگونه از حشرات

ساندویچ پانل پلی اورتان پاششی

با اینکه ساندویچ پانل پلی اورتان بیشتر با هدف ایجاد مقاومت حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند ولی با این همه حال ساندویچ پانل پلی اورتان پاششی نیز، به دلیل ساختاری که دارد جز ساندویچ پانل پلی اورتان حساب شده ولی بیشتر با هدف عایق صدا مورد استفاده قرار می گیرد.

با اینکه مقاومت گرمایی این پانل در مقایسه با دو نمونه PUR و PIR کم تر است ولی با این همه حال ازعایق حرارتی بالایی نیز برخوردار است. این نوع از ساندویچ پانل پلی اورتان پاششی از ترکیب دو ماده شیمیایی تشکیل شده و مایع شکل می باشد.  از این نوع پانل ها در سالن هایی مانند سینما که نیاز به عایق صدا است، استفاده می کنند.

انواع ساندویچ پانل پلی اورتان

قیمت انواع ساندویچ پانل پلی اورتان

انواع ساندویچ پانل پلی اورتان نسبت به سایر مصالح ساختمانی سنتی تر قیمت تمام شده بسیار کمتری داشته و مسلما استفاده از این مصالح جدید مقرون به صرفه تر میباشد.

محاسبه قیمت انواع ساندویچ پانل پلی اورتان به عرض، طول ، ضخامت فوم و نوع ورقه به کار رفته در آن بستگی داشته و طبق سفارش مشتری تعیین می گردد.

ساندویچ پانل ها علاوه بر اینکه هزینه خرید مصالح را بسیار کاهش می دهند ، هزینه های جانبی مانند حمل و نقل و نصب را نیز تقلیل می دهند.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت انواع ساندویچ پانل پلی اورتان با کارشناسان فروش در گروه مدرن پانل تماس بگیرید.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »