انواع ساندویچ پانل دیواری

انواع ساندویچ پانل دیواری کدام اند ؟

در ابتدا لازم است با محصول ساندویچ پانل آشنا شوید و سپس به کاربرد و انواع ساندویچ پانل دیواری و سقفی بپردازیم.

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل از دو لایه فلزی به همراه یک لایه میانی عایق به طور فشرده تشکیل شده اند. محصولی که امروزه جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی سنتی نظیر آجر و سیمان و … شده است.

استفاده از این پنل های آماده بجای مصالح سنتی هزینه های پروژه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

کاربرد انواع پانل ها

ساندویچ پنل ها در سازه ها و خانه های پیش ساخته شده مورد استفاده قرار گرفته اند از این جهت در این بخش به کاربرد و موارد مصرف مختلف این پنل ها می پردازیم.

موارد مصرف انواع ساندویچ پانل:

  • استفاده در خانه ها و سازه های پیش ساخته شده.
  • کاربردی برای سقف کاذب و دیوار ها و پارتیشن ها.
  • قابل استفاده در کانتینر ها، کانکس ها و سوله های صنعتی.
  • مناسب برای انبار مواد غذایی.

ساندویچ پانل ها به طور کلی در دو دسته سقفی و دیواری موجود هستند که در زیر به انواع ساندویچ پانل دیواری و سقفی و ویژگی های آن ها می پردازیم.

انواع ساندویچ پانل دیواری

انواع ساندویچ پانل دیواری

یکی از انواع ساندویچ پانل ها مدل دیواری است که در واحد های مسکونی، اداری و فرهنگی و آموشی به عنوان پارتیشن بندی و در بخش های صنعتی برای ساخت سوله و انبار همین طور در بخش های ورزشی به عنوان سالن رختکن و در بخش کشاورزی به عنوان سیلو ها  و سردخانه ها و همینطور برای دامداری در قسمت های مرغداری و گاو داری و… استفاده می شود.

از انواع ساندویچ پانل دیواری با توجه به متریال لایه های آن ها در موارد متنوعی استفاده می شوند که در زیر نمونه هایی از آن آورده شده است.

پانل دیواری ساده

این ساندویچ پانل دیواری ساده ترین نوع از انواع پساندویچ پانل دیواری است که به عنوان دیوارهای پیش ساخته با دو ورق فلزی از جنس های گالوانیزه، آلوزنیک، آلومینیوم و یا استلنس استیل به همراه فوم میانی پلی یورتان تهیه شده و مورد استفاده در بخش های مختلفی قرار می گیرند.

پانل فایبرگلاس

در این مدل پانل ها از فایبرگلاس که مقاومت بیشتری نسبت به فلزهای مختلف دارد به عنوان ورقه های رویی استفاده می شود.

این مدل از انواع ساندویچ پانل دیواری مناسب برای استفاده در مناطق مرطوب و یا محیط های شیمیایی است که احتمال پوسیدگی ورقه های فلزی رویه پانل ها وجود دارد می باشد.

انواع ساندویچ پانل دیواری

پانل دیواری طرح دار

در این مدل پنل ها ورقه ها دارای رنگ ها و طرح های مختلفی هستند که ضمن رعایت قوانین و استاندارد های بین المللی از زیبایی خاصی برخوردار هستند. مشتریان محترم می توانند با در نظر گرفتن هارمونی رنگی منزلشان این مدل ها را مطابق سلیقه خودشان سفارش بدهند.

پنل دیواری گچ برگ

این نوع پنل ها مناسب ساختمان هایی است که می خواهند نمای دیوارشان گچی باشد از این رو تولید کنندگان این نوع پانل ها با در نظر گرفتن این مسئله این نیاز را برای مصرف کنندگان عزیز حل کرده اند.

این ساندویچ پانل ها با روکشی از گچ برگ بدون نیاز به مراحل زیرکاری که در گچ کردن های سنتی استفاده می شود به سادگی و با مقاومت مناسب تولید و عرضه می شوند.

انواع ساندویچ پانل دیواری

پانل دیواری یک طرفه

گاهی نیز طراحان ساختمانی با توجه به ویژگی های ساندویچ پنل علاقه مند به استفاده از آن ها هستند اما نمی خواهند نمای ظاهری پانل دکوراسیون داخلی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. این افراد می توانند از پنل های یک رو استفاده کنند که بتوانند یک طرف آن را مطابق سلیقه خود پوشش دهند.

پنل دیواری با پیچ نهان

در صورت بلند بودن ارتفاع ساندویچ پانل ها برای افزایش مقاومت آن ها در برابر باد و طوفان های سنگین، آن ها را به شبکه های زیر سازی شده (پروفیل های فلزی) متصل می کنند.

برای این اتصالات نیاز به پیچ و مهره هایی است که ممکن است از زیبایی نمای پانل ها بکاهد به همین دلیل در این نوع پانل ها برای حل این مشکل از پیچ های مخفی که در معرض دید نیستند استفاده می شود.

 

برای اطلاع از کلیه اطلاعات خرید و قیمت انواع ساندویچ پانل دیواری می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید تا کارشناسان گروه مدرن پانل کلیه راهنمایی ها و اطلاعات لازم را ارائه دهند.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »