گروه صنعتی مدرن پانل

گروه صنعتی مدرن پانل

blank

آدرس : تهران صادقیه بلوار فردوس شرق روبروی مرکز خرید ابگینه پلاک ۳۹۶ واحد 10

گروه صنعتی مدرن پانل

ارزش های سازمان

ارزش های سازمان

ارزش های سازمانی گروه صنعتی مدرن پنل تولیدکننده انواع ساندویچ پانل

  • صداقت و درستکاری
  • تعهد و مسئولیت پذیری
  • حفظ کرامت انسانی
  • خلاقیت و نو آوری
  • کار گروهی و بهبود سیستم

برای قیمت ساندویچ پانل های سقفی، دیواری و پلی اورتان با شماره 02144004900 تماس بگیرید.

ارزش های سازمانی اگر کسب و کاری راه اندازی کرده­اید و تا کنون ارزش­ های سازمانی کسب و کار خود را معین نکرده­اید، همین الان دست به کار می­شوید. مطالعه ­ی این مقاله به شما کمک می­کند تا ارزش­ های سازمان را شناخته و آن را به بهترین نحو برای کسب و کارتان تعریف کنید.

ارزش های سازمانی چیست؟

ارزش­ های سازمانی مجموعه­ای است از اصول، باورها، حدود و خط قرمز­هایی که هدایتگر اعمال و رفتار و افکار اعضای یک سازمان است. ارزش­هایی که تمام اعضای سازمان بر اساس آن عمل کرده و هنگام افزودن یک عضو جدید بر مقید بودن و دارا بودن این ارزش ­ها تاکید می­شود. در واقع ارزش سازمانی همان خط مشی کلی و به نوعی فرهنگ سازمانی کسب و کار شماست. این اصول DNA سازمان را تشکیل می­دهند اما لزوما یک برنامه ­ی بی نقص در رابطه با اصول صحیح و اخلاقی نیستند.

 بلکه بایدها و نبایدهایی متناسب با فعالیت شما و فراتر از هر قانون و قاعده­ای­ هستند که باید مورد عمل اعضای سازمان قرار گیرند. این ارزش­ های سازمانی در واقع چشم­انداز کوتاه مدت و بلند مدت مجموعه­ی شما را مشخص کرده و نشان می­دهد که شما قصد دارید از طریق چه کسانی و با چه روش ­هایی به اهداف کسب و کارتان جامه­ ی عمل بپوشانید.

تعیین ارزش­های سازمان چه مزایایی دارد؟

بسیاری اینگونه فکر می­کنند که لزومی به تعیین چنین خطوط و حدودی وجود ندارد و همین که سازمان روال عادی خود را طی کند کافیست. اما تعین ارزش­ های سازمانی می­تواند مزایایی داشته باشد که اگر از آن آگاه باشید، شاید دیگر در تعیین آنها تعلل نکنید.

  • از ابتدایی ­ترین مزایای تعیین ارزش سازمانی می­توان به تسهیل استخدام اعضای جدید در سازمان اشاره کرد. علاوه بر تسهیل استخدام، ارزش­های سازمانی می­تواند منجر به به­سازی فرآیند استخدام شود. شما می­توانید در آگهی استخدامی از یک مهندس کامپیوتر دعوت به همکاری کرده و اولین مراجعه­ کننده­ای که دارای لیسانس رشته­ ی کامپیوتر است را استخدام کنید. اما اگر ارزش­های سازمانی خود را تعریف کرده باشید، به جای اولین مراجعه­ کننده، می­توانید بهترین مراجعه ­کننده­ای که علاوه بر دارا بودن مدرک مورد نیاز، با فرهنگ سازمانی شما سنخیت داشته و ارزش­ های شما را داراست همکاری کنید. این امر علاوه بر رفع نیاز سازمانی، می­تواند دستیابی به اهداف سازمانی را تسریع ببخشد.
  • ارزش­ های سازمانی می­تواند منجر به افزایش اتحاد و انسجام گروهی در کسب و کار شما شود. این ارزش ­ها زمانی که مورد اطلاع همه­ ی اعضای سازمان باشد، مانند یک حلقه، مهره ­های مختلف کسب و کار را به هم متصل کرده و هر لحظه در ارتباط با هم قرار می­دهد و کمک می­کند تا اعضا همواره در یک خط مشی واحد که تامین کننده ­ی منافع اصلی سازمان است، حرکت کنند. در واقع این مسئله با ایجاد هماهنگی بین اعضا کمک می­کند تا همواره بدانند که به چه چیزی باید اهمیت بدهند و چگونه عمل کنند.
  • تدوین ارزش­های سازمانی عاملی برای ایجاد تمایز میان کسب و کار شما و رقبایتان خواهد بود. زمانی که چند سازمان و مجموعه در یک کسب و کار واحد فعالیت می­کنند، تعداد محدودی از آنها می­توانند موفق شده و بهترین عملکرد را داشته باشند. یکی از دلایل موثر این امر، فرهنگ و ارزش ­های سازمانی متفاوت آنهاست که منجر به پیشرفت و موفقیت یکی و شکست یا رکود دیگری می­شود. این تمایز از ابتدا، یعنی زمانی که نیروی انسانی قصد همکاری با یکی از این مجموعه ­ها را دارد، خودش را نشان می­دهد. زیرا نیروهای حرفه ­ای و با سابقه، در موقعیت شغلی مشابه، ارزش­ های سازمانی یک مجموعه را معیار انتخاب خود قرار می­ دهند.
  • در نهایت این ارزش­ها می­تواند متضمن ارتباط مطلوب شما با مشتریان و مخاطبان کسب و کارتان باشد. شما با تعیین ارزش­ های سازمانی تمایز خود را با دیگر شرکت ­های فعال در این کسب و کار برای مشتریان خود مشخص می­کنید و از این طریق می­توانید همیشه مشتریان خاص خود را داشته باشید. به این معنا که مشتریانی که با ارزش ­های سازمانی شما موافق و همسو هستند، همیشه در هنگام خرید یا هر فعالیت مربوط به کسب و کار شما، سازمان شما را انتخاب کرده و به سراغ مجموعه­ ها­ی دیگر نمی­روند.

ارزش های سازمانی شما چیست؟

شما با تدوین ارزش­ های سازمانی مخصوص خود می­توانید اولین گام را در راستای مدیریت و پیشرفت کسب و کارتان بردارید و مسیر رسیدن به اهداف تیمی را کوتاه­تر کنید. این اولین و البته مهم­ترین گام در مسیر موفقیت شماست.

مشاوره لازم دارید؟ به ما پیام بدید