گروه صنعتی مدرن پانل

گروه صنعتی مدرن پانل

ارزش های سازمان

ارزش های سازمان

ارزش های سازمانی گروه صنعتی مدرن پنل تولیدکننده انواع ساندویچ پانل

  • صداقت و درستکاری
  • تعهد و مسئولیت پذیری
  • حفظ کرامت انسانی
  • خلاقیت و نو آوری
  • کار گروهی و بهبود سیستم

برای خرید ساندویچ پانل های سقفی، دیواری و پلی اورتان با شماره 02144004900 تماس بگیرید.

اگر کسب و کاری راه اندازی کرده­اید و تا کنون ارزش­های سازمانی کسب و کار خود را معین نکرده­اید، همین الان دست به کار می­شوید. مطالعه­ی این مقاله به شما کمک می­کند تا ارزش­ های سازمان را شناخته و آن را به بهترین نحو برای کسب و کارتان تعریف کنید.

ارزش سازمان چیست؟

ارزش­ های سازمان مجموعه­ای است از اصول، باورها، حدود و خط قرمز­هایی که هدایتگر اعمال و رفتار و افکار اعضای یک سازمان است. ارزش­هایی که تمام اعضای سازمان بر اساس آن عمل کرده و هنگام افزودن یک عضو جدید بر مقید بودن و دارا بودن این ارزش­ها تاکید می­شود. در واقع ارزش سازمانی همان خط مشی کلی و به نوعی فرهنگ سازمانی کسب و کار شماست. این اصول DNA سازمان را تشکیل می­دهند اما لزوما یک برنامه­ی بی نقص در رابطه با اصول صحیح و اخلاقی نیستند، بلکه بایدها و نبایدهایی متناسب با فعالیت شما و فراتر از هر قانون و قاعده­ای­ هستند که باید مورد عمل اعضای سازمان قرار گیرند. این ارزش­ها در واقع چشم­انداز کوتاه مدت و بلند مدت مجموعه­ی شما را مشخص کرده و نشان می­دهد که شما قصد دارید از طریق چه کسانی و با چه روش­هایی به اهداف کسب و کارتان جامه­ی عمل بپوشانید.

تعیین ارزش­های سازمان چه مزایایی دارد؟

بسیاری اینگونه فکر می­کنند که لزومی به تعیین چنین خطوط و حدودی وجود ندارد و همین که سازمان روال عادی خود را طی کند کافیست. اما تعین ارزش­های سازمانی می­تواند مزایایی داشته باشد که اگر از آن آگاه باشید، شاید دیگر در تعیین آنها تعلل نکنید.

  • از ابتدایی­ترین مزایای تعیین ارزش سازمانی می­توان به تسهیل استخدام اعضای جدید در سازمان اشاره کرد. علاوه بر تسهیل استخدام، ارزش­های سازمانی می­تواند منجر به به­سازی فرآیند استخدام شود. شما می­توانید در آگهی استخدامی از یک مهندس کامپیوتر دعوت به همکاری کرده و اولین مراجعه­کننده­ای که دارای لیسانس رشته­ی کامپیوتر است را استخدام کنید. اما اگر ارزش­های سازمانی خود را تعریف کرده باشید، به جای اولین مراجعه­کننده، می­توانید بهترین مراجعه­کننده­ای که علاوه بر دارا بودن مدرک مورد نیاز، با فرهنگ سازمانی شما سنخیت داشته و ارزش­های شما را داراست همکاری کنید. این امر علاوه بر رفع نیاز سازمانی، می­تواند دستیابی به اهداف سازمانی را تسریع ببخشد.
  • ارزش­های سازمانی می­تواند منجر به افزایش اتحاد و انسجام گروهی در کسب و کار شما شود. این ارزش­ها زمانی که مورد اطلاع همه­ی اعضای سازمان باشد، مانند یک حلقه، مهره­های مختلف کسب و کار را به هم متصل کرده و هر لحظه در ارتباط با هم قرار می­دهد و کمک می­کند تا اعضا همواره در یک خط مشی واحد که تامین کننده­ی منافع اصلی سازمان است، حرکت کنند. در واقع این مسئله با ایجاد هماهنگی بین اعضا کمک می­کند تا همواره بدانند که به چه چیزی باید اهمیت بدهند و چگونه عمل کنند.
  • تدوین ارزش­های سازمانی عاملی برای ایجاد تمایز میان کسب و کار شما و رقبایتان خواهد بود. زمانی که چند سازمان و مجموعه در یک کسب و کار واحد فعالیت می­کنند، تعداد محدودی از آنها می­توانند موفق شده و بهترین عملکرد را داشته باشند. یکی از دلایل موثر این امر، فرهنگ و ارزش­های سازمانی متفاوت آنهاست که منجر به پیشرفت و موفقیت یکی و شکست یا رکود دیگری می­شود. این تمایز از ابتدا، یعنی زمانی که نیروی انسانی قصد همکاری با یکی از این مجموعه­ها را دارد، خودش را نشان می­دهد. زیرا نیروهای حرفه­ای و با سابقه، در موقعیت شغلی مشابه، ارزش­های سازمانی یک مجموعه را معیار انتخاب خود قرار می­دهند.
  • در نهایت این ارزش­ها می­تواند متضمن ارتباط مطلوب شما با مشتریان و مخاطبان کسب و کارتان باشد. شما با تعیین ارزش­های سازمانی تمایز خود را با دیگر شرکت­های فعال در این کسب و کار برای مشتریان خود مشخص می­کنید و از این طریق می­توانید همیشه مشتریان خاص خود را داشته باشید. به این معنا که مشتریانی که با ارزش­های سازمانی شما موافق و همسو هستند، همیشه در هنگام خرید یا هر فعالیت مربوط به کسب و کار شما، سازمان شما را انتخاب کرده و به سراغ مجموعه­ها­ی دیگر نمی­روند.

ارزش سازمان شما چیست؟

شما با تدوین ارزش­ های سازمان مخصوص خود می­توانید اولین گام را در راستای مدیریت و پیشرفت کسب و کارتان بردارید و مسیر رسیدن به اهداف تیمی را کوتاه­تر کنید. این اولین و البته مهم­ترین گام در مسیر موفقیت شماست… 

مشاوره لازم دارید؟ به ما پیام بدید