اتصالات ساندویچ پانل

اتصالات ساندویچ پانل

درمورد کارایی اتصالات ساندویچ پانل بیشتر بدانید

ساندویچ پانل ها به مرور زمان جای خود را در میان مردم به عنوان مصالح ساختمانی برتر باز کرده اند و در بسیاری موارد به مصالح ساختمانی سنتی ترجیح داده می شوند. چراکه از طرفی حمل و نقل و نصب راحتی دارند و از طرف دیگر در برابر بسیاری از عوامل محیطی و خارجی چون حرارت، رطوبت، صدا و… مقاوم هستند.

علاوه بر این نمای شیک و زیبایی دارند و از هزینه های کمتری نسبت به استفاده از مصالح ساختمانی سنتی برخوردارند. برای نصب ساندویچ پانل ها برخلاف مصالح ساختمانی سنتی که به لوازم و مواد و متریال های مختلفی نیاز دارند به چیز زیادی نیاز ندارید، اما آنها نیز برای نصب و ساخت سازه به یک سری متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل نیازمند هستند. اتصالات ساندویچ پانل برای استحکام و مقاومت بیشتر و متعلقات برای کارایی بهتر ساندویچ پانل ها در ساخت سازه و ساختمان به کار می روند.

همچنین بخشی از متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل ها را لوازم جانبی آنها تشکیل می دهند. لوازم جانبی سیستم هایی هستند که از خمش سفارشی فلزات متشکل از ورق های تک لایه با ضخامت های مختلف ساخته می شوند. در واقع آنها نیز عناصر مکملی هستند که در قسمت های روکش گوشه، پایه گچ، برآمدگی، پوشش، قطعات قطره چکانی، در نتیجه پوشش سازه های فولادی یا سازه های پیش ساخته بتنی با ساندویچ پانل استفاده می شوند.

یک سازه با روکش ساندویچ پانل بدون سیستم های جانبی یک ساختار ناقص است چراکه برخی از قسمت های پوششی ساندویچ پانل را نمی توان بدون لوازم جانبی نصب کرد. هنگامی که فرآیند مونتاژ سیستم های ساندویچ پانل پوشش داده شده به پایان رسید، شکاف ها در گوشه ها و لبه ها به لطف ساختارهای جانبی اعم از متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل تکمیل و بسته می شوند.

با اینحال ساندویچ پانل ها راه حل های جالب بسیاری را با پروفیل های مختلف، انواع پوشش (مانند مات) و رنگ های پوشش (بیش از ۳۰ رنگ مختلف) ارائه می دهند. مجموعه ای از طرح های انتخابی را می توان آزادانه به هم پیوند داد و نتایج چشم گیری چه به صورت کلاسیک و چه مدرن ایجاد کرد که توجه را جلب می کند و بر نوع کار تاکید خواهد کرد. ساندویچ پانل ها به لطف سطح غیرمتخلخل، سریع و آسان تمیز می شوند. واشرهای فشار استاندارد برای این منظور مناسب بوده و مواد پوشش پانل کاملا در برابر اثر فشار آب مقاوم هستند.

به علاوه بخش مهم دیگری از متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل شامل هر نوع اتصال دهنده ای است که به پانل ها اجازه می دهد به هر زیر لایه ای (فولاد، بتن مسلح و چوب) متصل شوند. صاحب پروژه همچنین می تواند از بین طیف گسترده ای از واشرها انتخاب کند تا از بالاترین آب بندی محفظه ای اطمینان حاصل کند. در انتخاب ساندویچ پانل باید بهترین دسترسی ممکن به نور را نیز در نظر گرفت. این را می توان با پنجره های کوچک ساخته شده از پلی استر که با فلاش های مخصوص نیز در دسترس هستند به دست آورد.

با این وجود اگر بخواهیم متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل را لیست کنیم به موارد زیادی بر می خوریم که برخی از مهمترین آنها شامل پیچ های پنل (اعم از پیچ های سرمته دار، پیچ های واشردار، پیچ های آلن یا سرعدسی، پانل های پیچ مخفی)، انواع پروفیل ( اعم از پروفیل لچکی، پروفیل نرده، پروفیل قطره چکان، پروفیل پوشش پروفیل گوشه بیرونی، پروفیل گوشه داخلی )، ستیغ بالا و ستیغ پایین، صفحات دایره ای  و ذوزنقه ای، چسب سیلیکون، فلاشینگ ها و آبروها  و… اشاره کرد.

هر یک از این متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل برای اتصال محکم و بدون درز ساندویچ پانل ها و البته استحکام و مقاومت سازه و ساختمانی که قرار است با استفاده از این ساندویچ پانل ها ساخته شود، کاربرد دارند.

به علاوه برخی ویژگی ها و امکانات نیز به واسطه این متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل ایجاد می گردد. مثلا پروژه سازه و ساختمانی که با استفاده از ساندویچ پانل ها ایجاد گشته است، با استفاده از فلاشینگ ها و آبروها می تواند سیستم آب بندی سازه و ساختمان را فراهم آورد و ساختار زیبایی به آن ببخشد. از اینرو می توان گفت که متعلقات و اتصالات ساندویچ پانل یک ضرورت برای استفاده از آنها برای ساخت هر نوع سازه و ساختمانی است.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »