ابعاد ساندویچ پانل

ابعاد ساندویچ پانل

ابعاد ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها مصالحی هستند که از دو ورق فلزی سبک که با یک فوم عایق پر شده، تشکیل شده اند.این مصالح در حقیقت با توجه به ویژگی و مزایایی که دارند به جانشین مناسبی برای مصالح آجری و سیمانی تبدیل شده اند. ساندویچ پانل ها در قسمت های مختلفی از ساختمان بکار گرفته می شوند.

امروزه میتوان ابعاد ساندویچ پانل ها را در اندازه های مختلف یافت. ساندویچ پانل کاربرد های مختلفی داشته و با توجه به محلی که مورد استفاده قرار می گیرد نام گذاری می شود. به عنوان مثال ساندویج پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری متداول ترین نوع پانل هایی است که در زمینه ساخت و ساز به کار گرفته می شود. در این مقاله نیز ما به بررسی ابعاد ساندویچ پانل می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

ورق‌های ساندویچ پانل

یکی از مهم ترین بخش های یک پانل، ورق های آن می باشد. جنس ورق های یک پانل به طور مستقیم بر روی ویژگی های آن اثر می گذارد. امروزه پانل ها را از جنس آلومینیوم، آلوزینک، گالوانیزه تولید می کنند. ورق پانل های دیواری و سقفی دو نوعی است که بیشتر از سایرین مورد استفاده قرار می گیرند.

با بررسی این دو دسته می توان گفت ورقهای ساندویچ پانل سقفی را از آلوزینک می سازند. این پانل ها ضخامتی بین ۴ الی ۱۰ سانتی متر و طولی بین ۲ تا ۱۲ متر برخوردار هستند. عرض این پانل ها حدودا ۱٫۱۶ سانتی متر می باشد. این در حالی است که ابعاد ساندویچ پانل دیواری را با ضخامتی بین ۴ تا ۱۵ سانتی متر و عرضی به اندازه ۱٫۰۸ سانتی متر تولید می کنند. شایان ذکر است که وزن ساندویچ پانل‌ها تابعی از موادی است که در تهیه آنها بکار رفته است.

اندازه ورق‌های ساندویچ پانل سقفی

ضخامت و ابعاد ساندویچ پانل های سقفی بین 4 الی ۱۰ سانتی متر با ورق پلی اورتان سخت می باشد. طول این ورق ها 14 سانتی متر می باشد. ورق ساندویچ پانل های سقفی عرض ۱متر و عرض مفید ۱٫۰۸ متر داشته و از جنس گالوانیزه و آلومینیوم به صورت دورو ورق یا یک رو ورق ساخته شده است.

اندازه ورق‌های ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری از جنس گالوانیزه  و آلومینیوم دورو ساخته می شود. این پانل ها طول 10 متر داشته و عرض مفید آن ها به 1 متر می رسد. شایان ذکر است ورق‌های ساندویچ پانل دیواری را در ضخامت های 4 الی 10 سانتی متر طراحی می کنند.

اندازه ساندویچ پانل صنعتی

در ساخت این پانل ها از فوم پلی اورتان با ضخامت 4 الی 10 سانتی متر استفاده می کنند. عرض ساندویچ پانل  دیواری۱۰۲ سانتی متر و عرض آن ۱۰۸ سانتی متر می باشد. طول استاندارد این پانل ها 6 متر می باشد.

سخن پایانی

ساندویچ پانل ها مصالحی هستند که به دلیل ویژگی ها و کاربرد هایی که دارند به وفور در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. این پانل ها بسته به محیطی که مورد استفاده قرار می گیرند، ابعاد و اندازه های خاصی دارند.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پلی‌اورتان
مقالات

پلی اورتان چیست؟

پلی‌اورتان یا پلی یورتان از دسته مواد شیمیایی میباشد که از برهمکنش پلی ال با دی ایزوسیانات به دست می آید.اولین بار این مواد توسط

ادامه مطلب »
ساخت سرد خانه
ساندویچ پانل سردخانه ای

راهنمای ساخت سردخانه

راهنمای ساخت سردخانه سردخانه چیست ؟سرد خانه ها سازه هایی هستند که به صورت دائمی یا موقتی ساخته میشود ومیتوان آن هارا مانند یک یخچال

ادامه مطلب »